Славчо Атанасов плаче за операта в Пловдив, започва стачка

https://blitz.bg/politika/slavcho-atanasov-plache-za-operata-v-plovdiv-zapochva-stachka_news83792.html Blitz.bg

Кметът на Пловдив Славчо Атанасов се закани, че ще започне гладна стачка, ако преговорите с министъра на културата Вежди Рашидов за бъдещето на операта не завършат благоприятно за нея. Това щял да направи и директорът на ОФД-Пловдив Калуди Калудов.

Двамата освен, че ще гладуват, дори се просълзиха днес по време на среща с общественици заради намеренията да бъде закрита операта в Пловдив.

Кметът завърши с думите: „Не спирайте да репетирате 7-ма симфония на Шостакович - най-вероятно ще я изпълним пред сградата на Министерски съвет".

Над 10 000 души са се включили в протестната подписка в защита на Пловдивската опера.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай