Музеите са необходими на България, а не на мен, казва министърът на културата
Аз съм човек реалист. Затова в рамките на един мандат съм си поставил важни, но реални цели за изпълнение и упорито ги следвам. Онова, което с радост мога да кажа днес, е ,че когато се обърна, зад гърба си мога да покажа с пръст направеното за две години - онова видимо, което за двайсет години е невидимо. За равносметки обаче е още рано - в края на мандата ще кажа с какво се гордея и дали има нещо, в което не съм успял.
Това казва министърът на културата Вежди Рашидов в интервю за "Труд".
Музеите са необходими на България, а не на мен, споделя той. Моята работа като министър е да намеря средства и да положа усилия тези музеи от мечта да станат реален факт. Всичко останало, което касае политиката на самите музеи, е работа на експертните работни групи, казва министърът на културата.
Рашидов се надява в началото на следващата година изграждането на Българския Лувър реално да започне.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.