Голям пожар избухна преди минути в района на старозагорското село Опълченец - на метри от АМ „Тракия”, съобщава „Флагман”.
Огнената стихия се вихри на голям фронт успоредно на аутобана. Отсечката от 159 до 157 км в посока София е трудна за преминаване.
На място има пожарникари, а полицаи сигнализират шофьорите да карат с повишено внимание.
Трафикът днес по магистралата е интензивен, а водачите преминават буквално през дима от огъня. Неприятната новина е, че стихията се разраства. Навлиза в самото село и ако не бъде овладяна, може да се стигне до затваряне на АМ „Тракия”.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.