Жълт код в 20 области заради пека

https://blitz.bg/prognoza-za-vremeto/zhalt-kod-v-20-oblasti-zaradi-peka_news145374.html Blitz.bg

Жълт код е обявен в Западна, Централна, Северна и част от Южна България заради високи температури, съобщиха от НИМХ.

Кодът се отнася за 20 области - Видинска, Врачанска, Монтанска, Плевенска, Ловешка, Габровска, Великотърновска, Русенска, Пловдивска, Пазарджишка, Старозагорска, Сливенска, Ямболска, Хасковска, Кърджалийска, Благоевградска, Кюстендилска, Пернишка, София-област, София-град. Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, в София около 34°.

Горещините са опасни, предупреждават от НИМХ. Те не са необичайни за юли, но трябва много да се внимава с тях. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай