ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Арсенал спечели с 4:2 при визитата си на Брайтън в страхотно шоу за последния мач от английската Висша лига за 2022 година и ще посрещне новата 2023 година със 7 точки аванс пред шампиона от миналия сезон Манчестър Сити. Букайо Сака (2) откри резултата, а Мартин Йодегаард (39) още преди почивката. Еди Нкетия (47) направи разликата класическа, но Кауро Митома (65) върна един гол за "чайките". Габриел Мартинели (71) възстанови преднината на гостите, а резервата Еван Фъргюсън (77) оформи крайния резултат. Домакините стигнаха до трето попадение минута преди края, но то не бе зачетено след намесата на ВАР заради засада.

Преди първия съдийски сигнал имаше минута мълчание в памет на Краля на футбола Пеле, който почина в четвъртък на 82-годишна възраст.

Двубоят започна много добре за "артилеристите", след като още във 2-ата минута Букайо Сака се възползва от грешка в защитата на домакините и вкара за 0:1. Две минути по-късно Зинченко навлезе в наказателното поле и пробва да завърши в близкия ъгъл, но вратарят Роберт Санчес спаси.

След четвърт част домакините стигнаха до два шанса, но Рамсдейл успя да се намеси и да избие топката. Високото темпо на игра продължи и в 24-ата минута удар на Партей от гостите бе избит в корнер, а в ответната атака Тросар принуди Рамсдейл да спасява.

В 39-ата минута Мартин Йодегаард получи топката на чудесна стрелкова позиция след разбъркване при корнер и с малко късмет удвои преднината на "топчиите".

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Две минути след почивката Еди Нкетия се възползва от чудесна атака на гостите и разстреля Роберт Санчес за 0:3. Десет минути след гола Салиба пък не успя да преодолее Санчес. В 65-а минута "чайките" намалиха изоставането си, след като Кауро Митома беше изведен зад защитата на Арсенал и преодоля Рамсдейл за 1:3.

Головото шоу продължи в 71-ата минута, когато Габриел Мартинели се разписа след контраатака, но шест минути след това резервата Еван Фъргюсън направи резултата 2:4 в този луд мач. Минута преди края на редовното време Митома реализира ново попадение за домакините, но то беше отменено от ВАР заради засада.

След четвъртата си поредна шампионата победа Арсенал събра 43 точки и ще посрещне 2023 година като лидер с аванс от 7 точки пред Манчестър Сити. Брайтън завършва година осми с 24 точки.