Манчестър Юнайтед победи у дома Уест Хям с минималното 1:0 в среща от 28-ия кръг на английската Висша лига и се върна на втората позиция във временното класиране. "Червените дяволи" стигнаха до успеха след автогола на Крейг Доусън в 53-ата минута.

През първата част нямаше много голови положения, въпреки че домакините имаха сериозно превъзходство по отношение владението на топката. В 39-ата минута Маркъс Рашфорд застраши вратата на "чуковете", но ударът му с глава не беше точен.

След почивката в 53-ата минута Бруно Фернандеш центрира от корнер, а Крейнг Доусън с глава си вкара автогол и даде аванс на домакините.

"Чуковете" се изнесоха по-напред след гола, но това даде шанс за контраатаки за "червените дяволи", като при една от тях Мейсън Грийнууд уцели греда. В крайна сметка до нови попадения не се стигна.

Благодарение на успеха си Манчестър Юнайтед се върна на второто място с 57 точки и една повече от Лестър. Уест Хям остава пети с 48 точки.