Челси победи с 3:1 при гостуването си на Брайтън в последния мач от първия кръг на английската Висша лига. Новите попълнения на лондончани Тимо Вернер и Кай Хавертц започнаха титуляри и играха цял мач, но нито един от двамата германски национали не успя да се разпише.

Футболистите на Франк Лампард спечелиха, но не убедиха изобщо с представянето си. Те поведоха с гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Вернер и вкарана от Жоржиньо в 23-ата минута.

„Чайките“ успяха да изравнят скоро след почивката с попадение на белгиеца Леандро Трусар (54), но радостта им бе твърде кратка. Рийс Джеймс (56) отново изведе гостите напред в резултата след пас на Жоржиньо, а след това записа асистенция и за гола на Курт Зума (66), който оформи крайното 1:3.

До края на мача Брайтън не успя да стигне до ново попадение, с което да възроди надеждите си поне за точка. Така „сините“ започнаха сезона с лежерна победа и три точки.

По-рано през деня Уулвърхемптън спечели с 2:0 при визитата си на Шефилд Юнайтед и също започна с пълен актив от точки. Раул Хименес (3) и Ромен Сайс (6) шокираха "остриетата" за три минути още в началото и тези попадения се оказаха достатъчни за успеха на "вълците".

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 1 КРЪГ

12 септември 2020 г. (събота), 14:30
Фулъм - Арсенал 0:3
0:1 Александър Лаказет (8), 0:2 Габриел (49), 0:3 Пиер-Емерик Обамеянг (57)

12 септември 2020 г. (събота), 17:00
Кристъл Палас - Саутхемптън 1:0
1:0 Уилфред Заха (13)

Ливърпул - Лийдс 4:3
1:0 Мохамед Салах (4-дузпа), 1:1 Джак Харисън (12), 2:1 Върджил ван Дайк (20), 2:2  Патрик Бамфорд (30), 3:2 Moхамед Салах (33), 3:3 Матеуш Клих (66), 4:3 Мохамед Салах (88-дузпа)

12 септември 2020 г. (събота), 22:00
Уест Хям - Нюкасъл 0:2
0:1 Калъм Уилсън (56), 0:2 Джеф Хендрик (87)

13 септември 2020 г. (неделя), 16:00 часа
Уест Бромич - Лестър 0:3
0:1 Тимоти Кастан (56), 0:2 Джейми Варди (74-дузпа), 0:3 Джейми Варди (84-дузпа)

13 септември 2020 г. (неделя), 18:30 часа
Тотнъм - Евертън 0:1
0:1 Доминик-Калвърт Люин (55)

14 септември 2020 г. (понеделник), 20:00 часа
Шефилд Юнайтед - Уулвърхемптън 0:2
0:1 Раул Хименес (3), 0:2 Ромен Сайс (6)

14 септември 2020 г. (понеделник), 22:15 часа
Брайтън - Челси 1:3
0:1 Жоржиньо (23-дузпа), 1:1 Ландро Трусар (54), 1:2 Рийс Джеймс (56), 1:3 Курт Зума (66)