Челси отвя с впечатляващото 6:2 Уулвърхемптън за първата си победа този сезон във Висшата лига. Нони Мадуеке и Коул Палмър изиграха много силен мач. Първият блесна с хеттрик, докато вторият вкара един гол и се отчете с три асистенции - всичките за головете на Мадуеке. Точни за "сините" от Лондон при гостуването на "вълците" бяха още Николас Джаксън и Жоао Феликс.

За домакините се разписаха Матеуш Куня и Йорген Странд Ларсен.

Головото шоу на „Молиню“ започна още във втората минута. Джаксън се разписа с глава и Челси поведе.

Матеуш Куня вкара в 17-ата минута, но попадението му беше отменено заради засада. Нападателят на Уулвс обаче ликува 10 минути по-късно, когато получи топката от Райън Айт-Нури и наказа гостите за 1:1.

Домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но Куня уцели греда малко преди почивката.

В 45-ата Коул Палмър видя, че Жозе Са е напред от вратата си и ефектно го прехвърли - 2:1 за Челси.

В шестата минута на добавеното време на първата част Тоти Гомеш подаде на Йорген Странд Ларсен, който вкара за 2:2.

След почивката обаче, защитата на „вълците“ нямаше отговор за атаките на Челси. В 49-ата минута Палмър подаде към Нони Мадуеке и той върна аванса на лондончани.

Девет минути по-късно упражнението се повтори и Мадуеке с лекота прати топката в долния десен ъгъл след пас на Палмър.

Двамата англичани комбинираха помежду си за трети път в 63-ата минута, като и този път асистенцията бе на Палмър, а голът - на Мадуеке.

Единадесет минути преди края на редовното време Марио Лемина вкара прекрасен гол след разбъркване в наказателното поле на Челси, но голът не бе зачетен заради засада на Тоти Гомеш.

Челси се възползва и при ответната атака стигна до 6-и гол, като той дойде след португалска комбинация на новите попълнения Педро Нето и Жоао Феликс. Бившият играч на Уулвърхемптън стигна до топката вдясно от врата и центрира към Феликс, който безпроблемно откри головата си сметка при втория си престой в Челси.