Челси разби гостуващия Бърнли с 3:0 в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига и се утвърди на четвъртата позиция, запазвайки аванса си от 5 точки пред Манчестър Юнайтед, който също записа убедителен успех.

Жоржиньо (27-дузпа) даде аванс на „сините“ от Лондон, а още преди почивката Тами Ейбрахам (38) удвои аванса им след асистенция на Рийс Джеймс. Това бе 13-и гол за Ейбрахам този сезон във Висшата лига, а мениджърът на тима Франк Лампард е единственият друг англичанин вкарвал повече голове за един сезон от съотборниците си (3 пъти).

След почивката Калъм Хъдсън-Одой (49) направи разликата класическа, възползвайки се от пас на Сесар Аспиликуета. Впоследствие домакините намалиха оборотите, а гостите така и не се възползваха от някоя от възможностите си, за да стигнат до почетен гол.

Така Челси събра 39 точки и остава на четвърта позиция с 5 аванс пред завърналия се на петото място Манчестър Юнайтед. Бърнли е 15-и с 25 точки.