Евертън се добра до 1:1 при гостуването си на Уулвърхемптън с последния си удар в мача от предпоследния 37-и кръг на английската Висша лига и съхрани надеждите си за спасение.

Гостите се оказаха догонващи в 34-ата минута, след като Хий-Чан Хуан довкара след удар на Адама Траоре. Джери Мина вкара за “карамелите” секунди преди изтичането на 9-минутното добавено време на второто полувреме.

Така съставът от Ливърпул има 2 точки повече от Лийдс, който е първият тим под чертата. Йоркшърци и Лестър обаче са с двубой по-малко. Последният Саутхемптън вече изпадна. При равенство в точките първо се гледа головата разлика. В последния си мач след седмица Евертън приема Борнемут. Уулвърхамптън пък не играе за нищо и следващия уикенд ще гостува на Арсенал.

УУЛВЪРХЕМПТЪН - ЕВЕРТЪН 1:1
1:0 Хий-Чан Хуан (34), 1:1 Джери Мина (90+10)

В друг мач от кръга без значение Фулъм направи зрелищно 2:2 с Кристъл Палас в лондонски сблъсък.

ФУЛЪМ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 2:2
0:1 Одсон Едуард (34), 1:1 Александър Митрович (45+5-дузпа), 2:1 Александър Митрович (61), 2:2 Джоел Уард (83)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!