Евертън победи у дома Саутхемптън с класическото 3:0 в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига и нанесе трето поредно поражение на съперника в елита.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а всичко по-интересно се случи в последните 17 минути на мача. Появилият се като резерва в игра еквадорски нападател Енер Валенсия (73) изведе домакините напред в резултата след асистенция на Ромелу Лукаку.

Лейтън Бейнс (81-дузпа) удвои аванса на „карамелите”, а малко преди края белгийският голмайстор Ромелу Лукаку (89) се разписа след подаване на Том Дейвис и оформи крайния резултат.

След победата си Евертън остава на седма позиция с 30 точки и на 6 зад шестия Манчестър Юнайтед. Саутхемптън регистрира трета поредна загуба и се смъкна до десета позиция с 24 точки.