Евертън мина с лекота фазата на 1/16-финалите в турнира за Купата на Англия, надделявайки над Брентфорд с 4:1.

Една от сериозните опасности пред вратата на съперника създаде Гордън в 27-ата минута, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Все пак "карамелите" откриха резултата в 31-ата минута, когато Йери Мина засече центриране от корнер и не остави шансове на вратаря на гостите.

До почивката Канос създаде най-опасното положение за "пчеличките", но Пикфорд беше на високо ниво.

В 48-ата минута Ричарлисон със страхотен удар в горния ъгъл удвои преднината на Евертън.  Айвън Тони върна отбора си в мача с гол от дузпа в 54-ата минута, а наказателния удар беше отсъден за нарушение на вратаря Пикфорд.

Мейсън Холгейт се разписа с глава за 3:1 в 62-ата минута на двубоя. До края на мача момчетата на Франк Лампард вкараха и четвърти гол, който беше реализиран от Андрос Таунзенд в добавеното време на мача.

Всички резултати от мачовете в 17:00 часа:

Кристъл Палас - Хартлипул 2:0
Хъдърсфийлд - Барнзи 1:0
Манчестър Сити - Фулъм 4:1
Питърбро - КПР 2:0
Саутхемптън - Ковънтри 2:1 след продължения
Стоук Сити - Уигън 2:0
Уулвърхемптън - Норич 0:1