Третият в английската Висша лига Нюкасъл сензационно загуби с 1:2 при визитата си на Шефилд Уензди и отпадна още в третия кръг на турнира ФА Къп.

Всички попадения паднаха след почивката. С два гола за „кукумявките“ се отчете Джош Уиндас (52, 65). Бруно Гимараеш (69) се разписа за гостите, но това далеч не беше достатъчно.

В същото време петодивизионният Рексъм спечели с 4:3 при визитата си на втородивизионния Ковънтри и го изхвърли от надпреварата. Далби (12) и Лий (18) дадоха комфортен аванс за гостите, а Шийф (36) намали. В добавеното време на първата част О'Конър възстанови преднината на Рексъм, а Мълин (58-дузпа) вкара четвърти гол във вратата на домакините. Гьокерес (69) и Палмър (76) оформиха крайния резултат, а Ковънтри пропусна още един куп положения. Панцо от домакините бе изгонен в 57-ата минута и те завършиха мача в намален състав.

Шефилд Уензди - Нюкасъл 2:1

Заб. Победителите продължават напред, а при равенство двубоят се преиграва на терена на другия тим