Ливърпул разби у дома Саутхемптън с 4:0 в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига и увеличи аванса си до 22 точки на върха пред шампиона Манчестър Сити, който утре гостува на Тотнъм в Лондон. Мърсисайдци остават непобедени този сезон, като имат вече 16 поредни победи и от 42 мача са без поражение в елита.

През първата част играчите на Юрген Клоп не успяха да материализират превъзходството си срещу „светците“, но след почивката се развихриха и отвяха съперника.

Алекс Окслейд-Чембърлейн (47) даде начало на головата фиеста, а Джордан Хендерсън (60) удвои аванса на домакините, като асистенциите и за двете попадения бяха на Роберто Фирмино.

До края на мача Мохамед Салах (72, 90) се разписа на два пъти след подавания на Хендерсън и Фирмино. Египетският нападател направи нещо невероятно в английския елит. Той има вече 12 гола в домакинства, повече от всеки друг футболист във Висшата лига този сезон.

След успеха си Ливърпул е на върха със 73 точки и на 22 пред Манчестър Сити. Саутхемптън е 11-и с 31 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 25 КРЪГ:

1 февруари (събота):
Лестър - Челси 2:2

0:1 Антонио Рюдигер (46), 1:1 Харви Барнс (54), 2:1 Бен Чилуел (64), 2:2 Антонио Рюдигер (71)

Борнемут - Астън Вила 2:1
1:0 Филип Билинг (37), 2:0 Нейтън Аке (44), 2:1 Мбвана Самата (70)

Кристъл Палас - Шефилд Юнайтед 0:1
0:1 Гуайта (58-автогол)

Ливърпул - Саутхемптън 4:0
1:0 Алекс Окслейд-Чембърлейн (47), 2:0 Джордан Хендерсън (60), 3:0 Мохамед Салах (72), 4:0 Moхамед Салах (90)

Нюкасъл - Норич 0:0

Уотфорд - Евертън 2:3

1:0 Адам Масина (10), 2:0 Роберто Перейра (42), 2:1 Йери Мина (45+1), 2:2 Йери Мина (45+4), 2:3 Тео Уолкът (90)

Уест Хям - Брайтън 3:3
1:0 Иса Диоп (30), 2:0 Робърт Снодграс (45), 2:1 Анджело Огбона (47-aвтогол), 3:1 Робърт Снодграс (57), 3:2 Паскал Грос (75), 3:3 Глен Мъри (79)

19:30 часа: Манчестър Юнайтед - Уулвърхемптън