Уест Хям и Брайтън поднесоха страхотен спектакъл за феновете, завършвайки 3:3 в много оспорван мач от 25-ия кръг на Висшата лига. "Чуковете" водеха с 2:0 на почивката, впоследствие стигнаха и до 3:1, но в "чайките" показаха характер и успяха да изкопчат точката от гостуването на "Лондон стейдиъм".

Точни за Уест Хям през първото полувреме бяха Иса Диоп в 30-ата минута и Робърт Снодграс в 45-ата. В началото на втората част автогол на Анджело Огбона намали изоставането на Брайтън.

В 57-ата шотландецът Снодграс направи 3:1 с второто си попадение в мача.

Въпреки двата гола пасив, "чайките" не се отказаха и в 75-ата минута грешка на защитата на Уест Хям подари топката на Паскал Грос, който направи 3:2 с точен удар отблизо. Само четири минути след това (в 79-ата) Глен Мъри отбеляза за 3:3. Съдията Майкъл Оливър обаче даде сигнал, че попадението ще бъде проверено с ВАР. С видеосистемата обаче не видя нищо нередно и зачете гола.

До края не падна друго попадение и срещата приключи наравно. В същото време Брайтън победи с 2:1 Астън Вила и събра 26 точки, изкачвайки се над чертата. Също с 26 е и Борнемут. Уест Хям пък се озова в зоната на изпадащите - на 18-ото място с 24 точки. По-малко имат единствено Уотфорд (23) и Норич (18). Астън Вила е с точка повече от "чуковете".

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 25 КРЪГ:

1 февруари (събота):
Лестър - Челси 2:2

0:1 Антонио Рюдигер (46), 1:1 Харви Барнс (54), 2:1 Бен Чилуел (64), 2:2 Антонио Рюдигер (71)

Борнемут - Астън Вила 2:1
1:0 Филип Билинг (37), 2:0 Нейтън Аке (44), 2:1 Мбвана Самата (70)

Кристъл Палас - Шефилд Юнайтед 0:1
0:1 Гуайта (58-автогол)

Ливърпул - Саутхемптън 4:0
1:0 Алекс Окслейд-Чембърлейн (47), 2:0 Джордан Хендерсън (60), 3:0 Мохамед Салах (72), 4:0 Moхамед Салах (90)

Нюкасъл - Норич 0:0

Уотфорд - Евертън 2:3

1:0 Адам Масина (10), 2:0 Роберто Перейра (42), 2:1 Йери Мина (45+1), 2:2 Йери Мина (45+4), 2:3 Тео Уолкът (90)

Уест Хям - Брайтън 3:3
1:0 Иса Диоп (30), 2:0 Робърт Снодграс (45), 2:1 Анджело Огбона (47-aвтогол), 3:1 Робърт Снодграс (57), 3:2 Паскал Грос (75), 3:3 Глен Мъри (79)

19:30 часа: Манчестър Юнайтед - Уулвърхемптън