Измъчваният от кадрови проблеми Ливърпул показа кой е шампионът на Англия и след категорична домакинска победа над Лестър с 3:0 в мач от деветия кръг се изравни с лидера Тотнъм във временното класиране на Висшата лига. Воденият от Юрген Клоп тим изигра най-силния си мач от началото на сезона и можеше да разгроми своя съперник, който бе лидер преди този кръг, но вратарят Каспер Шмайхел направи няколко добри споявания, а на три пъти и гредите му помагаха.

Джони Еванс си заби автогол в 21-ата минута, малко преди почивката се разписа новото попълнение на Ливърпул Диого Жота (41), а в края на мача мрежата опъна и Роберто Фирмино (86).

Клоп направи четири промени в сравнение с дербито с Манчестър Сити преди две седмици. Освен големия брой контузии в защитата, капитанът Джордан Хендерсън също отпадна заради травма, а Мохамед Салах бе аут заради с положителна проба за коронавирус.

Преди началото на двубоя домакините организираха специална церемония в памет на легендарния страж Рей Клъмънс, който почина преди около седмица.

Мърсисайдци бяха по-активни през целия мач и можеха да запишат дори по-изразителна победа. Натискът им даде резултат в 21-ата минута, когато при центриране от корнер Джони Еванс успя да се пребори за високата топка с Мане, но за негово съжаление я насочи неспасяемо във вратата на Шмайхел. Още в следващата минута мърсисайдци за втори път пратиха топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради нарушение на Жота.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Малко преди края на първото полувреме авансът на "червените" беше удвоен. Къртис Джоунс показа добра визия и с дълъг пас намери Робъртсън отляво. Той напредна добре, след което отправи ново опасно центриране към близката греда, където на скорост Диого Жота (41) засече и не остави шансове на датския страж за 2:0.

В 53-ата минута Мане можеше да покачи на 3:0, но Шмайхел се отчете с фантастично спасяване, топката обаче остана на голлинията, където Кристиан Фукс изчисти. „Червените“ продължиха да атакуват и 2 минути по-късно Шмайхел отново спаси на два пъти - първо при удар на Жота, а след това и срещу Фирмино. След второто спасяване топката остана в игра, но късметът не бе на страната на бразилеца и тоя прати в гредата.

Десетина минути преди края на редовното време Фирмино за пореден път пропиля златен шанс да сложи точка на спора. Нападателят се освободи от Уесли  Фофана, озовавайки се очи в очи с Шмайхел, но при първия си удар нацели гредата, а след добавката Олбрайтън изчисти от голлинията. след това Мане стреля, Шмайхел изби, след което отново кълбото срещна същия страничен стълб. Повторенията показаха, че топката само с милиметри е закачила голлинията, когато бе изчистена. Роберто Фирмино (86) най-после вкара, след като засече подаване на Джеймс Милнър с глава за 3:0.

Така мърсисайдци се изравниха с новия лидер Тотнъм, като и двата тима имат по 20 точки, но "шпорите" са с по-добра голова разлика. Лестър е на четвърто място с 18 пункта.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 9 КРЪГ

21 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Нюкасъл - Челси 0:2
0:1 Федерико Фернандес (10-автогол), 0:2 Тами Ейбрахам (65)

21 ноември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Астън Вила - Брайтън 1:2
0:1 Дани Уелбек (12), 1:1 Езри Конса (47), 1:2 Соломон Марч (56)

21 ноември 2020 г. (събота), 19:30 часа
Тотнъм - Манчестър Сити 2:0
1:0 Хьон-Мин Сон (5), 2:0 Джовани Ло Селсо (65)

21 ноември 2020 г. (събота), 22:00 часа
Манчестър Юнайтед - Уест Бромич 1:0
1:0 Бруно Фернандеш (56-дузпа)

22 ноември 2020 г. (неделя), 14:00 часа
Фулъм - Евертън 2:3
0:1 Доминик Калвърт-Люин (1), 1:1 Де Кордова Рейд (15), 1:2 Доминик Калвърт-Люин (29), 1:3 Абдулай Дукуре (35), 2:3 Рубен Лофтъс-Чийк (70)

22 ноември 2020 г. (неделя), 16:00 часа
Шефилд Юнайтед - Уест Хям 0:1
0:1 Себастиен Халер (56)

22 ноември 2020 г. (неделя), 18:30 часа
Лийдс - Арсенал 0:0

22 ноември 2020 г. (неделя), 21:15 часа
Ливърпул - Лестър 3:0
1:0 Джони Еванс (21-автогол), 2:0 Диого Жота (41), 3:0 Роберто Фирмино (86)