Лидерът Ливърпул разби Евертън с 5:2 в зрелищно градско дерби от 15-ия кръг на английската Висша лига и записа нов клубен рекорд от 32 мача без загуба в елита - 27 победи и 5 равенства. Мърсисайдци съхраниха аванса си от 8 точки на върха пред втория Лестър и имат преднина от 11 точки пред шампиона Манчестър Сити, който им нанесе последната загуба във Висшата лига с 2:1 на своя "Етихад" на 3 януари тази година.

Мениджърът Юрген Клоп даде почивка на голмайстора Мохамед Салах и в негово отсъствие белгиецът Дивок Ориги (6) рано откри резултата след феноменален пас на Садио Мане, който малко по-късно изведе чудесно и Джердан Шакири (17), удвоил аванса на домакините.

Майкъл Кийн (21) бързо върна едно попадение за „карамелите“, но не след дълго Дивок Ориги (31) отново бе в прегръдките на своите съотборници за 3:1. Този път белгиецът се разписа след подаване на Деян Ловрен.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

„Червените“ си решиха нещата още преди почивката, след като Садио Мане (45) се разписа за 4:1 след пас на Трент Александър-Арнолд. Ричарлисон (45+3) намали на 4:2 след подаване на Бернард и съхрани надеждите за втората част.

След почивката сериозни пропуски направиха Садио Мане на два пъти сам срещу вратаря гостите и влезлият като резерва за „карамелите“ Мойс Кийн пет минути преди края. Джорджинийо Вайналдум (90) пък оформи крайния резултат.

С този успех Ливърпул събра 43 точки и оглавява класирането с 8 пред Лестър и 11 пред Манчестър Сити. Евертън пък вече е в зоната на изпадащите, заемайки 18-а позиция с 15 точки, което почти сигурно означава освобождаване на португалския мениджър Марко Силва.