Манчестър Сити победи у дома Арсенал с 1:0 в мач от петия кръг на английската Висша лига и записа седми пореден успех на този съперник за първенство. Рахийм Стърлинг (23) реализира единствения гол. Английският национал е директно замесен при шест гола във вратата на "артилеристите" в предните пет сблъсъка между двата тима - 4 попадения и 2 асистенции.

Хосеп Гуардиола записа историческа победа №500 в треньорската си кариера и 172-а начело на "гражданите", които поеха инициативата още в началото и поведоха в 23-ата минута, когато Марез много добре намери Агуеро през наказателното поле. Аржентинецът продължи наляво към Фодън, който елиминира Белерин, след което шутира. Бернд Лено изби, но Рахийм Стърлинг направи добавка за 1:0.

Арсенал можеше да изравни бързо, но Едерсон спаси удар на Сака, а след това Вилиан шутира неточно. До края на полувремето Марез и Фодън направиха пропуски за домакините, а Сака и Обамеянг пропиляха добри възможности за „артилеристите“.

Гостите търсеха изравняването и през втората част. Още в началото Диас засече с глава центрира на Вилиан от корнер, но топката отиде право в ръцете на Едерсон. Малко след това Обамеянг пропусна, а на отсрещната врата Лено спаси изстрел на Марез.

Сити владееше повече топката и в 77-ата минута беше близо до втори гол. Кансело направи рейд, преодоля Тиърни, след което опита да намери свой съотборник. Топката рикошира в Луис, който за малко не си отбеляза автогол. „Топчиите“ така и не можаха да стигнат до гол и отново си тръгнаха победени от „Етихад“.

След успеха си Манчестър Сити е десети със 7 точки и 2 зад Арсенал, който е пети.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 5 КРЪГ:

17 октомври 2020 г. (събота), 14:30 часа
Евертън - Ливърпул 2:2
0:1 Садио Мане (3), 1:1 Майкъл Кийн (19), 1:2 Мохамед Салах (72), 2:2 Доминик Калвърт-Люин (81)

17 октомври 2020 г. (събота), 17:00 часа
Челси - Саутхемптън 3:3
1:0 Тимо Вернер (15), 2:0 Тимо Вернер (28), 2:1 Дани Ингс (43), 2:2 Че Адамс (57), 3:2 Кай Хавертц (59), 3:3 Яник Вестергаард (90+2)

17 октомври 2020 г. (събота), 19:30 часа
Манчестър Сити - Арсенал 1:0
1:0 Рахийм Стърлинг (23)

17 октомври 2020 г. (събота), 22:00 часа