Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 при визитата си Нотингам в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига и след третата си поредна шампионатна победа без допуснат гол изпревари Нюкасъл на третото място във временното класиране. Гостите вкараха по един гол в двете полувремена чрез Антони (32) и Диого Далот (76).

След равностойни начални минути в 20-ата домакините имаха претенции за дузпа. Хари Магуайър игра нескопосано в наказателното поле и избутвайки двама свои съотборници, а топката се удари в ръката му. Реферите обаче решиха, че няма достатъчно основания да бъде посочена бялата точка.

В 32-ата минута Антони вкара почти на празна врата за 1:0, след като получи топката след рикошет. До края на първата част пък вратарят на домакините Кейлор Навас направи няколко страхотни спасявания.

В началото на второто полувреме Манчестър имаше шанс да вкара втори гол, но Антони направи два сериозни пропуска. В 57-ата минута Бруно Фернандеш достигна до късо подаване на границата на наказателното поле и стреля, но топката се удари в гредата.

В 76-ата минута Антони намери Диого Далот в наказателното поле и футболистът не сбърка за 0:2, а до края мачът се доиграваше.

След успеха Манчестър Юнайтед събра 59 точки на третата позиция и има три повече от Нюкасъл. Нотингам остава в зоната на изпадащите, заемайки 18-а позиция с 27 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!