Манчестър Юнайтед се върна на победния път, след като спечели убедително с 4:1 при визитата си на Нюкасъл в мач от петия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" се реваншираха за унизителната загуба с 1:6 от Тотнъм в предния кръг, но категоричният им успех дойде с късни попадения.

„Свраките“ поведоха след автогол на Люк Шоу, който във втората минута отклони топката след удар на Джонджо Шелви. Гостите стигнаха до гол в 20-ата минута, но след преглеждане на ситуацията с ВАР той не бе зачетен заради засада на Бруно Фернандеш. Хари Магуайър (23) все пак изравни, засичайки с глава центриране на Хуан Мата от корнер. До края на първото полувреме и двата отбора не създадоха сериозни положения.

Веднага след почивката Де Хеа отрази с една ръка удар на Уилсън. В 55-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение срещу Маркъс Рашфорд. Съдията Крейг Поусън прегледа ситуацията чрез ВАР и посочи бялата точка, но ударът на Бруно Фернандеш от нея беше отразен от стража Дарлоу. Така португалецът за първи път пропусна дузпа за „червените дяволи“ след 10 реализирани преди това.

Пълният обрат настъпи в самия край, когато гостите се развихриха. Бруно Фернандеш (86) се реваншира за пропуснатата дузпа и от малък ъгъл вкара за 1:2. Малко след това защитникът Аарън Уан-Бисака (90) отбеляза дебютния си гол за Манчестър Юнайтед в 38-ия си мач за тима в шампионата. Той е 116-ият футболист, който се разписва за тима във Висшата лига.

Дълбоко пък в добавеното време Маркъс Рашфорд (90+6) оформи крайния резултат след асистенция на Фернандеш, който е замесен в 19 гола от досегашните си 18 мача за „червените дяволи“ в елита (11 гола и 8 асистенции), разписвайки във всяка от последните три срещи.

След успеха си Манчестър Юнайтед излезе на 14-а позиция с 6 точки от 4 срещи. Нюкасъл е 11-и със 7 точки от 5 мача.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 5 КРЪГ:

17 октомври 2020 г. (събота), 14:30 часа
Евертън - Ливърпул 2:2
0:1 Садио Мане (3), 1:1 Майкъл Кийн (19), 1:2 Мохамед Салах (72), 2:2 Доминик Калвърт-Люин (81)

17 октомври 2020 г. (събота), 17:00 часа
Челси - Саутхемптън 3:3
1:0 Тимо Вернер (15), 2:0 Тимо Вернер (28), 2:1 Дани Ингс (43), 2:2 Че Адамс (57), 3:2 Кай Хавертц (59), 3:3 Яник Вестергаард (90+2)

17 октомври 2020 г. (събота), 19:30 часа
Манчестър Сити - Арсенал 1:0
1:0 Рахийм Стърлинг (23)

17 октомври 2020 г. (събота), 22:00 часа
Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 1:4
1:0 Люк Шоу (2-автогол), 1:1 1:1 Хари Магуайър (23), 1:2 Бруно Фернандеш (87), 1:3 Аарън Уан-Бисака (90), 1:4 Маркъс Рашфорд (90+6)

18 октомври 2020 г. (неделя), 14:00 часа