Манчестър Юнайтед спечели трудно с 2:1 гостуването си на последния Шефилд Юнайтед в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Преди срещата двата тима почетоха паметта на един от най-великите футболисти на всички времена за "червените дяволи" сър Боби Чарлтън, който си отиде от този свят на 86 години.

Скот Мактоминей даде аванс на гостите още в 28-ата минута. Оливър МакБърни изравни в 34-тата след точно изпълнена дузпа, а Диого Далот донесе успеха за Юнайтед.

Още в 3-тата минута Оливър МакБърни стигна до отбита топка в наказателното поле, но Андре Онана спаси удара му с блестящ рефлекс. Четвърт час след началото вратарят на Шефилд също трябваше да се намесва след изстрел на Антони.

В 28-ата минута Бруно Фернандеш достави топката на Скот Мактоминей. Шотландският национал овладя в наказателното поле на „остриетата“ и завърши за 1:0. Четири минути по-късно Мактоминей игра с ръка в собственото си наказателното поле и след намеса на ВАР съдията отсъди дузпа, която МакБърни реализира – 1:1.

През второто полувреме играта беше равностойна. В 58-ата минута Маркъс Рашфорд овладя брилянтно подаване, но ударът му премина покрай целта.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Диого Далот овладя на границата на наказателното поле и без колебания стреля с десния крак. Вратарят Фодарингтъм нямаше шанс за намеса, така че топката се озова в мрежата му и Манчестър Юнайтед стигна до трите точки.

След успеха си тимът на Ерик тен Хаг е 8-и с 15 точки, докато Шефилд Юнайтед е последен само с 1. В следващия кръг „червените дяволи“ се изправят срещу градски си съперник Манчестър Сити, докато Шефилд Юнайтед гостува на Арсенал.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!