Манчестър Юнайтед надделя с 4:1 над Нюкасъл, а в главни действащи лица се превърнаха Антони Марсиал и младокът Мейсън Грийнууд. Френският нападател вкара два гола, докато тийнейджърът се разписа веднъж и показа, че е в много добра форма. Четвъртото попадение за тима на Солскяер бе дело на Маркъс Рашфорд.

Още в 24-ата секунда Скот Мактоминей получи жълт картон, който е най-ранният в историята на Висшата лига.

За "свраките" точен бе Матю Лонгстаф, който откри резултата в 16-ата минута с второто си попадение за сезона.

След гола на Нюкасъл обаче Юнайтед се съвзе и наниза три попадения до почивката. Марсиал заби първото попадение в 24-ата минута с хубав удар от 15 метра.

Мейсън Грийнууд отбеляза осмото си попадение във всички турнири този сезон в 36-ата минута, след като Шар му подари топката. Младият нападател с хубав удар изведе напред "червените дяволи". С това попадение той се нарежда на второ място сред младите голмайстори в първенствата от Топ 5, като повече голове има само Джейдън Санчо.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Тимът на Солскяер заби още един гол преди почивката. Уан-Бисака центрира, а Рашфорд засече с глава и вкара 11-ото си попадение за сезона във Висшата лига.

След почивката "червените дяволи" имаха тотално преимущество. Погба се появи на терена и бе близо до гол, но топката профуча покрай вратата.

Марсиал обаче не сгреши и направи 4:1 в 51-ата минута, след като защитник върне необмислено топката към вратаря, но нападателят на Юнайтед го изпревари. Французинът бележи два гола на "Олд Трафорд" за пръв път в своя 62-и мач на този стадион.

До края Юнайтед се забавляваше, но не стигна до нов гол.

С успеха "червените дяволи" събраха 28 точки и се изкачиха на 7-то място в класирането. Нюкасъл пък е с 25 точки на 10-а позиция.

Резултатите от Висшата лига от днес:
Тотнъм - Брайтън 2:1
0:1 Уебстър (37), 1:1 Кейн (53), 2:1 Деле Али (72)

Борнемут – Арсенал 1:1
1:0 Дан Гослинг (35), 1:1 Обамеянг (61)

Астън Вила - Норич 1:0
1:0 Хюрихейн (64)

Кристъл Палас - Уест Хям 2:1
0:1 Сноуграс (57), 1:1 Куяте (68), 2:1 Аю (90)

Манчестър Юнайтед - Нюкасъл 4:1
0:1 Лонгстаф (16), 1:1 Марсиал (24), 2:1 Грийнууд (36), 3:1 Рашфорд (41), 4:1 Марсиал (51)