Тотнъм победи у дома Мидълзбро с минималното 1:0 в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига и излезе на второ място във временното класиране.

През първата част домакините доминираха, но не успяха да преодолеят сгъстената отбрана на Боро. След почивката в 58-ата минута „шпорите” получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Сон Хьон Мин и голмайсторът Хари Кейн бе безпогрешен от бялата точка за 1:0. И след гола футболистите на Маурисио Почетино продължиха да имат инициативата, но така и успяха да стигнат до ново попадение, с което да направят успеха си по-убедителен.

Със спечелените три точки Тотнъм дръпна три точки пред големия си градски враг Арсенал и със своите 50 точки се превърна в основен преследвач на лидера Челси, който има аванс от 9 пункта на върха. Мидълзбро е на 15-а позиция с 21 точки.