Манчестър Юнайтед се наложи с 1:0 над Суонзи като гост в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Това бе първата победа на “червените дяволи” като гост на “лебедите”, като до момента бяха записвали 6 поражения и 2 равенства при визитите си на уелския тим в срещите за първенство.

Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва за Юнайтед, който нанесе първото домакинско поражение на Суонзи от 14 мача насам (девет месеца). До днешния двубой уелсците дори не бяха допускали попадение във вратата си на своя “Либърти Стейдиъм” от противников футболист. Единственият гол, който Суонзи инкасира като домакин бе автоголът на Дани Греъм при победата с 3:1 над Болтън.

Тази статистика обаче остана в историята, след като Хавиер Ернандес донесе успеха на Манчестър Юнайтед с попадението си в 11-ата минута. Мексиканецът се разписа, след като получи ниско центриране на Райън Гигс отляво. Уелсецът овладя топката след грешка на Анхел Ранхел.

“Червените дяволи” контролираха мача през първото полувреме, но въпреки това домакините имаха възможност за гол в 22-ата минута, когато Скот Синклеър би неточно. Удар на Неманя Видич бе блокиран от Ашли Уилямс, а Фил Джоунс удари греда в края на мача. Любопитен факт е, че Юнайтед изпълни първия си корнер в срещата чак в 87-ата минута.

С този успех "червените дяволи" запазиха изоставането от 5 точки в класирането от градския съперник Манчестър Сити. Тимът на Сър Алекс Фъргюсън потвърди силното си представяне като гост през този сезон, тъй като няма загуба извън “Олд Трафорд”.

Суонзи – Манчестър Юнайтед 0:1
0:1 Хавиер Ернандес (11)

Суонзи: 1.Михел Ворм, 2.Ашли Уилямс, 3.Нийл Тейлър, 16.Гари Монк, 22.Анхел Ранхел, 7.Лиън Бритън, 11.Скот Синклеър, 12.Нейтън Дайър, 15.уейн Раутлидж (46-24.Джо Алън), 27.Марк Гауър (79-Стивън Доби), 10.Даниъл Греъм

Манчестър Юнайтед: 1.Давид де Хеа, 3.Патрис Евра, (51-20.Фабио да Силва, 4.Роб Джоунс, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 11.Райън Гигс (76-24.Дарън Флетчър), 13.Парк Джи Сунг, 16.Майкъл Карик, 17.Нани, 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес, (84-25.Антонио Валенсия)

Суонзи, “Либърти Стейдиъм” – 20 295 зрители
Съдия: Майк Дийн
Жълт картон: Патрис Евра (Манчестър Юнайтед)

szólj hozzá: Swansea 0-1 Manchester United
АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
19.11.11
14:45 ч.
Норич – Арсенал 1:2
1:0 Стив Морисън (16), 1:1 Робин ван Перси (26), 1:2 Робин ван Перси (59)
19.11.11
17:00 ч.
Евертън – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Стивън Хънт (37-дузпа), 1:1 Фил Джагиелка (44), 2:1 Лейтън Бейнс (83-дузпа)
19.11.11
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл 3:1
1:0 Марио Балотели (41-дузпа), 2:0 Майка Ричардс (44), 3:0 Серхио Агуеро (72), 3:1 Дан Гослинг (89)
19.11.11
17:00 ч.
Сток Сити – КПР 2:3
1:0 Джонатан Уотърс (8), 1:1 Хейдар Хелгусон (22), 1:2 Люк Йънг (44), 1:3 Хейдар Хелгусон (54), 2:3 Райън Шоукрос (64)
19.11.11
17:00 ч.
Съндърланд – Фулъм 0:0
19.11.11
17:00 ч.
Уест Бромич – Болтън 2:1
1:0 Джером Томас (16), 1:1 Иван Класнич (21-дузпа), 2:1 Шейн Лонг (56)
19.11.11
17:00 ч.
Уигън – Блекбърн 3:3
0:1 Айегбени Якубу (2), 1:1 Жорди Гомес (8), 2:1 Гари Колдуел (31), 2:2 Дейвид Хойлит (60), 3:2 Алберт Крусат (88), 3:3 Айегбени Якубу (90+9-дузпа)