Левски Лукойл завърши на трето място в редовния сезон на Балканската лига, след като се наложи над Академик Бултекс 99 с 89:81.  Така в челото на класирането има три български отбора - Рилски спортист ще е първи или втори, Левски - трети, а Академик - четвърти.

В средата на първата част Левски направи серия от 11:0, като Дарил Браянт вкара две поредни тройки, а Неманя Милошевич добави още една.

Академик обаче отвърна бързо със своя серия от 7:0 с отлични изяви на Александър Груев и Димитър Димитров. Николай Стоянов спря тази поредица със шестата тройка на сметката на "сините" само за първата част, чийто край дойде при 24:19.

На старта на втората четвърт Академик изравни до 29:29, а след това направи пълен обрат с бързи атаки и доста агресия в двете фази на играта. Две тройки и забивка на Мартин Дурчев доведоха разликата в полза на гостите до 9, преди отново с тройка Павлин Иванов да прекъсне поредицата.

Въпреки затегнатата защита на Левски Лукойл, Академик бе безпощаден в нападение и Айзея Юмипиг затвори нещата до 49-41 в полза на своя тим на почивката.

Малко след подновяването на играта "сините" вкараха девет безответни точки, за поредния обрат в двубоя, а Омари Гудул и Никола Маравич размениха по две забивки за атракция.

Аленсандър Груев наниза тройка със сирената за край на третата част - 69:70.

Личната защита на Левски даде ефект в четвъртата част, а Дарил Браянт бе безотказен от тройката. Домакините натежаха с фаулове на всичките си високи чужденци, но все пак поведоха с четири, 4 минути преди края на двубоя. Разликата обаче се запази минимална, като до последно Академик имаше своите шансове. Гостите обаче не ги използваха и няколко грешни техни решения дадоха аванс от 5 на "сините" с 35 секунди до сирената, което предреши и крайния изход.

Левски отбеляза 15 тройки, като Дарил Браянт наниза 24 точки (6/7 от тройката) и записа 5 асистенции за победата. Неманя Милошевич добави 17 точки, а Станимир Маринов завърши с 13.

За Академик 18 вкара Мартин Дурчев, Александър Груев приключи с 16.