Лукойл Академик загуби с 89:95 при визитата си на холандския Грьонинген и приключи участието си в турнира за Купата на ФИБА Европа. Българският шампион направи силен мач, но отстъпи на съперника и завършва трети в групата си с актив от три победи и три загуби, отпадайки от надпреварата.

„Студентите” стартираха с изоставане от 17 точки в последната четвърт, но наваксаха голяма част от пасива. Българският тим дори поведе в резултата, а в края развръзката вървеше точка за точка. Все пак домакините показаха по-здрави нерви и се поздравиха с успеха.

Дани Гибсън завърши с 28 точки за Лукойл, а Максим Корниленко добави 18. Стив Зак приключи с 12 точки, а още 10 добави и Христо Захариев. Джейсън Дурисо беше най-резултатен за домакините с 21 точки.