Монако победи Барселона със 78:66 (24:13, 20:15, 16:17, 18:21) в спора за третото място в Евролигата. Испанският гранд, който за последно триумфира в най-престижната европейска клубна надпревара по баскетбол за мъже през 2010 година, завърши с едно стъпало по-надолу от миналия сезон, когато бе трети и за общо седми път в историята си остава на четвърто място.

Дебютантът на Финалната четворка Монако пое инициативата още в първата част, която приключи с 9 точки аванс – 24:13. До края воденият от старши треньора Саша Обрадович състав не изпусна водачеството, а най-голямата разлика достигна 21 точки.

На почивката Монако водеше с 44:28, а преди финалните 10 минути – с 60:45. Три минути по-късно Монако увеличи преднината си до 70:49, а баскетболистите на Барселона до края не успяха да се отърсят от разочарованието от загубения полуфинал в петък.

Най-резултатен за успеха на Монако бе Матю Стразел с 14 точки и 2 борби, а по 10 отбелязаха Ели Окобо и Алфа Диало.

За Барселона Никола Миротич се отчете с 15 точки и 2 борби.