Реал (Мадрид) надигра драматично Партизан в Белград с 82:80 в трети мач от полуфиналната серия между двата отбора в Евролигата и намали изоставането си на 1-2 успеха.

В „Щарк Арена“ домакините започнаха ударно и поведоха с 32:19 след първата четвърт, но на полувремето авансът им бе само 3 точки - 48:45. „Кралете" заиграха много по-добре в третата четвърт и стигнаха до обрат. В последната част Партизан тръгна масирано в атака, но така и не успя да стигне до успеха пред своите фенове, които отново бяха направили невероятна атмосфера.

Най-резултатен в мача бе центърът на гостите Валтер Тавареш, който за 35 минути на паркета направи дабъл-дабъл (26 точки, 11 борби и 3 асистенции). За Партизан Зак ЛеДей вкара 15 точки и добави 8 борби и 2 асистенции за 34 минути в игра.

В другия мач от вечерта в Евролигата Монако победи Макаби Тел Авив с 83:78 и така поведе с 2-1 успеха в серията между двата тима.