Спортист №1 на България за 2023 г. Александър Везенков и Сакраменто Кингс претърпяха поредната загуба от най-трудния си съперник от началото на сезона в НБА. „Кралете“ записаха поражение и в петия си мач срещу Ню Орлийнс Пеликанс. Този път „пеликаните“ се наложиха със 135:123 като гост. Поражението лиши Кингс от шансове за директно класиране за плейофите. Така ще се наложи преминаване през баражите в Западната Конференция.

Сакраменто загуби тежко първата четвърт с 11 точки разлика, но през втората част навакса пет точки от пасива си. Ню Орлийнс добави още три в преднината си след третия период. Гостите спечелиха и заключителната четвърт с три точки разлика.

Везенков започна като резерва, но след слабото представяне на отбора си получи шанс да играе още в края на първата четвърт. В крайна сметка българският баскетболист прекара на паркета общо 10:55 минути. За това време той се отличи с пет точки и две борби.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Най-резултатен за Сакраменто Кингс в мача стана Диарън Фокс – 33 точки. Харисън Барнс добави 22, а Кийгън Мъри вкара 19. Домантас Сабонис направи поредния си дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби.

Много силно за Ню Орлийнс Пеликанс се представиха Си Джей Маколъм (31 точки), Зайън Уилямсън (31 точки) и Трей Мърфи (27). Хосе Алварадо наниза 14, а Йонас Валачунас завърши с дабъл-дабъл – 13 точки и 10 борби.

До края на редовния сезон на Везенков и неговите съотборници остават още два мача. Още утре сутринта приемат Финикс Сънс, а в неделя вечерта (22:30 часа българско време) са домакин на Портланд Трейл Блейзърс.