ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Левски загуби със 76:78 (22:16, 27:19, 11:19, 16:24) домакинството си на Рилски спортист след изумителен обрат, който гостите от Самоков успяха да осъществят. Поражението е трето поредно и общо четвърто за "сините", които в предишните два кръга отстъпиха още на Шумен и Ямбол.

Рилски спортист пък постигна четвърта победа от осемте си изиграни мача от началото на сезона в НБЛ.

Преди двубоя в столичната зала "Триадица" атлети на "Спешъл Олимпикс България" взеха участие в представянето на двата тима.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

"Сините" започнаха уверено и поведоха след 22:16 след 10 минути игра. Водени от капитана си Асен Великов домакините задържаха инициативата и до почивката, увеличавайки разликата до 16 точки, а в края на първото полувреме резултатът беше 49:35.

В началото на второто полувреме Левски записа най-голямата си преднина в двубоя - 21 точки в средата на третата част при 58:37, фиксирани с тройка на таланта Момчил Кадиев.

Със серия от 17:2 обаче Рилски спортист успя да стопи 15 точки за малко повече от 4 минути и преди последната четвърт изоставаше само с 6 - при 54:60.

Гостите от Самоков осъществиха изумителния обрат и при оставащи 6 минути поведоха за първи път в мача при 66:64 след забивка на Джоузеф Лоусън. Последваха изключително оспорвани заключителни моменти, в които двата тима си разменяха водачеството, но Рилецо стигна до победата.

За успеха на самоковци най-резултатен бе Александър Янев - 16 точки и 3 борби. 30-годишният американец Майкълин Скот се включи с 14 точки, 4 борби и 7 асистенции при дебюта си, а Мирослав Васов добави 12 точки и 3 борби.

В игра за Рилски спортист се завърна Крис Минков, който близо месец лекува контузия.

Джон Флорвиъс завърши с 19 точки и 7 борби за Левски. Асен Великов с 16 точки, 3 борби и 8 асистенции, а Алън Арнет се отчете с 12 точки, 9 борби и 9 асистенции.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!