Лудогорец победи ЦСКА с 2:1 в мач от 13 кръг на Първа лига. Головете за домакините реализираха Вандерсон (28) и Козмин Моци (61), а за гостите точен бе Густаво Кулма (90+2). След успеха Лудогорец се изравни отново с Левски на първото място с по 31 точки, а ЦСКА остава на 5-то място с 21, на десет точки от лидерите. "Червените" завършиха двубоя в намален състав, след като в 71-ата минута Рафа Перес бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

Адският кошмар за ЦСКА срещу Лудогорец продължава. Това бе 13-ти мач между двата тима в елита и "червените" все още нямат победа - четири равенства и девет загуби. ЦСКА прекъсна поне една черна серия - за първи път, откакто Лудогорец е в елита, отбеляза гол в Разград. Балансът на мачовете в Разград е 7 победи от 7 двубоя за Лудогорец и голова разлика 14:1!

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи четири промени в титулярния състав след мача с Арсенал през седмицата. Вместо Милан Борян, Йордан Минев, Паломино и Анисе започнаха Владислав Стоянов, Сисиньо, Игор Пластун и Лукас Саша. Треньорът на ЦСКА Едуард Йорданеску заложи на вратаря Георги Китанов, който се завърна от контузия и смени пазилия през последните няколко мача Александър Конов. Като титуляри започнаха Густаво Кулма и Петрус Бумал, които бяха предпочетени пред Преслав Йорданов и Руи Педро.

Лудогорец игра много по-добре през първото полувреме, докато гостите от София така и не създадоха чисто голово положение. Клаудиу Кешеру стреля от пряк свободен удар в 12-ата минута, но в аут. Три минути след това съдията Никола Попов показа жълт картон на Рафа Перес за много грубо влизане в краката на Светослав Дяков. В 28-ата минута играчите на ЦСКА сбъркаха още в средата на терена. Вандерсон получи извън наказателното поле и разстреля вратаря Георги Китанов. Нито един от "червените" не направи опит да попречи на бразилеца, а и намесата на стража не бе най-добрата. В 34-ата минута Кешеру спокойно можеше да удвои резултата, но след като засече подаване на Вандерсон отляво, стреля в десния страничен стълб. Едва в последната минута след центриране от корнер ЦСКА създаде объркване в защитата на Лудогорец, но никой не отправи удар към вратата на Владислав Стоянов.

На полувремето Едуард Йорданеску извади разочаровалия Арсенио Нунеш и пусна на негово място Кирил Десподов. Включването му доведе до една опасна атака, но Владислав Стоянов се намеси подобаващо. В 61-ата минута Лудогорец поведе с 2:0. След центриране от корнер Козмин Моци засече на първа греда и прати топката във вратата. При попадението вратарят Георги Китанов не се намеси добре. Румънският треньор на "червените" реагира и направи втора смяна. От игра излезе Пинто, а на негово място се появи Руи Педро.

В 71-ата минута ЦСКА остана в намален състав след втори жълт и съответно червен картон на Рафа Перес. Той фаулира Клаудиу Кешеру в средата на терена и бе изгонен от съдията Никола Попов. Последва трета и последна смяна при "червените". Йорданеску извади Диого Виана и на негово място влезе Александър Дюлгеров. Дерменджиев също направи първа промяна, като на терена се появи Мисиджан на мястото на първия голмайстор Вандерсон.

В добавеното време на двубоя Густаво Кулма намали резултата за 1:2, но оставаше твърде малко време за нещо повече в двубоя. Антон Недялков центрира в наказателното поле, Моци не успя да избие добре топката, тя попадна в Кулма, който от границата на наказателното поле стреля, тя се отби в дестия стълб и влезе във вратата.

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
3 - атака на Станислав Манолев отдясно, фаулиран е. Засада при центрирането
11 - далечен изстрел на Клаудиу Кешеру от пряк свободен удар, но в аут
15 -  жълт картон за Рафа Перес за грубо влизане с бутоните напред в краката на Светослав Дяков
21 - ЗАСАДА при бърза атака на Лудогорец, Кешеру бе зад защитата
26 - атака на Антон Недялков отляво, центриране, Пластун чисти в корнер
28 -  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Вандерсон. Грешка в защитата на ЦСКА, Вандерсон стреля извън наказателното поле и реализира. Никой в червено не пресрещна Вандерсон, за да опита да му попречи да шутира, а и намесата на вратаря не бе най-добрата
32 -  жълт картон за Арсенио Нунеш (ЦСКА)
34 - ПРОПУСК на Клаудиу Кешеру. Вандерсон центрира отляво, Кешеру стреля по земя, но топката облиза външната страна на десния стълб
38 -  жълт картон за Давид Симао (ЦСКА)
45 - малко по-опасно положение пред вратата на Лудогорец, но Чорбаджийски бе блокиран при центриране в наказателното поле
45 - край на първото полувреме
----------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
46 - SubstitutedSubstituted смяна на полувремето в ЦСКА, на мястото на Арсенио Нунеш влиза Кирил Десподов
50 - Добра атака на ЦСКА отдясно на Десподов, измъкна се от Пластун, но Владислав Стоянов се хвърли в краката му и улови топката
53 -  жълт картон за Сисиньо (Лудогорец)
55 -  жълт картон за Петрус Бумал (ЦСКА)
60 -  жълт картон за Клаудиу Кешеру
61 -  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Козмин Моци. Центриране от корнер, Моци стреля с глава, а Китанов има голяма вина за гола, след като не се намеси добре.
63 - SubstitutedSubstituted смяна в ЦСКА, на мястото на Рубен Пинто влиза Руи Педро
71 -  ЖЪЛТ/ЧЕРВЕН картон за Рафа Перес (ЦСКА)
75 - SubstitutedSubstituted смяна в ЦСКА, на мястото на Диого Виана влиза Александър Дюлгеров
76 - SubstitutedSubstituted смяна в Лудогорец, на мястото на Вандерсон влиза Върджил Мисиджан
81 - SubstitutedSubstituted смяна в Лудогорец, на мястото на Кешеру влиза Абел Анисе
83 -  жълт картон за Станислав Манолев (ЦСКА)