Спартак (Варна) победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в среща от 6-ия кръг на Еfbet Лига. В герой за тима на Александър Томаш се превърна Ахмед Ахмедов, който в 69-ата минута отбеляза шестото си попадение в първенството.

Двубоят се проведе на футболен комплекс „Никола Щерев - Старика“ заради спешния ремонт на тревното покритие на стадион „Христо Ботев“.

През първите минути двата тима си размениха по няколко удара, но без сериозни опасности за Бернат и Величков.

В 18-ата минута двубоят бе прекъснат в памет на бившия капитан на Ботев Георги Аврамов, който почина през седмицата.

В добавеното време на първото полувреме Алекса Мараш успя да се разпише. След 4-минутно преразглеждане от ВАР обаче, попадението бе отменено заради засада на Сирики Диабате, който асистира на нападателя на "жълто-черните".

В началото на второто полувреме "канарчетата" пропуснаха няколко добри възможности. В 65-ата минута дори нацелиха напречната греда - чрез Сирики Диабате.

Четири минути по-късно Антонио Вутов центрира към Ахмед Ахмедов, който изпревари Диабате и с помощта на напречната греда реализира красиво попадение - 1:0 за Спартак.

Ботев пропусна златна възможност в 74-ата минута, когато топката достигна до Ивелин Попов, той стреля от близко разстояние в наказателното поле на гостите, но не успя да намери очертанията на вратата.

В третата минута от добавеното време домакините останаха с човек по-малко на терена. Никола Илиев изблъска Ивей Ромееш, за което си действие получи втори жълт и респективно червен картон.

След успеха Спартак се изкачи на второто място във временното класиране с 13 точки. Лидерът Левски е с 15, a двата отбора се срещат следващата събота (31 август) във Варна в пряк спор за върха.

Загубата е първа за Ботев (Пд) от началото на първенството. "Канарчетата" са трети към момента с 10 точки, но и мач по-малко от "соколите".

БОТЕВ (Пловдив) - СПАРТАК (Варна) 0:1
0:1 Ахмед Ахмедов (69)

Най-важното от мача по минути:
* Минута мълчание в памет на починалия бивш футболист на Ботев Георги Аврамов.
1 - Начало на срещата.
45+3   Отменен гол на Алекса Мараш заради засада.
45+8 - Край на първото полувреме.
-----
46 - Начало на второто полувреме.
69  ГОЛ! Спартак (Варна) поведе с 1:0 с попадение на Ахмед Ахмедов. Антонио Вутов центрира, а голмайсторът на първенството от много трудна ситуация засече и прати топката под гредата, остравяйки безпомощен Бернат.
* Попадението е шесто за Ахмед Ахмедов от началото на сезона.
90+4  Червен картон за Никола Илиев, който изблъска Ивей Ромееш и без изгонен за втори жълт картон.
90+6 - Край на мача.

БОТЕВ (Пд): 1. Ханс Кристиян Бернат, 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 27. Сирики Диабате, 38. Константинос Балоянис, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (46  15.Джеймс Ето`o), 40. Кристиан Нвачукву, 10. Ивелин Попов (к), 7. Самюел Акере  (22  21.Никола Илиев ), 99. Алекса Мараш
Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 15. Джеймс Ето’о, 16. Матиус Ремейкис, 19. Антоан Конте, 21. Никола Илиев, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле
Треньор: Душан Керкез

СПАРТАК (Варна): 76. Мартин Веичков, 3. Матео Патрашило, 44. Ангел Грънчов (К), 4. Франьо Пърце , 14. Ивей Ромееш, 5. Йоан Бауренски, 8.Филип Лесняк, 6. Александър Цветков, 21. Па Конате, 16. Кристиан Илич , 29. Ахмед Ахмедов
Резерви: 89. Никола Виденов, 7. Бернардо, 9. Франк Риволие, 11. Виктор Митев, 18. Даниел Иванов, 39. Антонио Вутов, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев
Треньор: Александър Томаш

Коматево, Спортен комплекс „Никола Щерев-Старика“
Съдия: Иво Андреев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР