ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Филип Буков и Теди Кацарова в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Арда се наложи с 3:0 в домакинството си на Локомотив (София) в мач от 31-ия кръг на Еfbet Лига. Двата отбора са в плейофната група с тимовете, които си разпределят местата от седмо и десето. След успеха отборът на Александър Тунчев събра 45 точки и е осми. Седмият Славия е с 52 т. Локомотив (София) е девети към момента с 38.

Домакините реализираха две попадения в края на първата част - Преслав Боруков откри резултата в 37-ата минута, а в 44-ата Станислав Иванов бе точен за 2:0. През втората част Илия Юруков оформи крайното 3:0 с мощен изстрел от около 20 метра, пронизвайки Александър Любенов. За 23-годишния юноша на Левски това бе първи гол в Efbet Лига.

Само преди дни двата отбора отново се срещнаха в мач от първенството, завършвайки 1:1 в "Надежда" (на 6 май).

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

В Кърджали "железничарите" продължиха лошото си представяне в първенството - 4 загуби и едно равенство в последните пет срещи.

Мачът в беше ръководен от Никола Попов, като имаше вероятност да не се проведе заради недоволството на ръководството на Арда срещу съдийството. Домакините изразиха претенции относно назначението на Васимир Ел-Хатиб на ВАР в срещата днес. Преди това той бе на същата позиция и в двубоя за Купата между Арда и ЦСКА 1948. Представител на клуба от Кърджали не се е появил на техническата конференция преди двубоя с "железничарите". В минутите преди двубоя от Арда забавиха сериозно обявяването на стартовия си състав.

AРДА - ЛОКОМОТИВ (Сф) 3:0
1:0 Преслав Боруков (37), 2:0 Станислав Иванов (44), 3:0 Илия Юруков (68)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
37  ГОЛ! Арда поведе с 1:0. "Железничарите" допуснаха груба грешка, дошла след връщане на Мики Орачев към Марио Петков, а Преслав Боруков дебнеше, успя да отнеме топката, остана очи в очи с вратаря Господинов и се разписа.
44
ГОЛ! 2:0 за домакините. Боруков се пребори с противников играч в наказателното поле и отклони към Станислав Иванов, който бе на чиста позиция, но се засуети, но в крайна сметка успя да прати топката в мрежата.
45+4 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
68  ГОЛ! 3:0 за Арда. Илия Юруков достигна до отбита топка и веднага отправи мощен изстрел от около 20 метра, като не остави шанс на Александър Любенов да се намеси.
86 - Господинов спаси удар на Станислав Костов.
87  Отменен гол! Арда организира чудесна контраатака, при която Светослав Ковачев напредна, отклони съм Абубакар Тунгара, който се разписа, но попадението бе отменено поради засада.
90 - Нов шанс за домакините, Ковачев отправи опасен изстрел от точката на дузпата, топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата, пазена от Александър Любенов.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Арда победи Локомотив (София) с 3:0.

АРДА: 1.Анатолий Господинов, 2.Джунeйт Али (83  81.Атанас Зехиров), 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов (69  24.Алекс Петков), 8. Милен Желев (к), 21. Радослав Цонев (75  15.Станислав Дюлгеров), 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков , 7. Абубакар Тунгара, 99. Станислав Иванов  (69  10.Светослав Ковачев), 9. Преслав Боруков  (75  18. Ласана Н`Диайе)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н`Диайе, 24. Алекс Петков, 81. Атанас Зехиров, 97. Жосе Жуниор
Треньор: Александър Тунчев

Локомотив София
ЛОКОМОТИВ (Сф): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 15. Лука Иванов, 26. Красимир Милошев (к), 4. Мики Орачев (62  11.Карлос Франса), 39. Антонио Вутов, 3. Марио Петков, 8. Мартин Райнов (28  94.Юлиан Ненов), 13. Селсо Рапосо, 29. Станислав Костов, 7. Александър Александров (70  17.Теодор Иванов)
Резерви: 1. Бабукар Гайе, 11. Карлос Франса, 94. Юлиан Ненов, 17. Теодор Иванов
Треньор: Станислав Генчев

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР