Берое спечели с 1:0 гостуването на Ботев (Пловдив) в мач от 33-ия кръг на "А" група, по-известен като Битката за Тракия. В герой за тима от Стара Загора се превърна Атанас Зехиров, който влезе като резерва и реализира в 83-ата минута. Това беше достатъчно на Берое да стигне до успеха в Коматево и да се утвърди на третото място - с 47 точки, на 6 зад втория Левски, както и с 4 повече от Славия.

Ботев остава седми с 30 точки, след като ерата на новите собственици Румен Чандъров и Георги Самуилов започна със загуба. По-рано днес двамата бизнесмени бяха представено на пресконференция в Коматево.

"Канарчетата" имаха своите шансове срещу Берое, но не успяха да вкарат на пазилия на висота Благой Макенджиев.

През първото полувреме на мача в Коматево гостите от Стара Загора удариха греда. В 26-ата минута Спас Делев центрира от фаул, Веселин Пенев засече, но право в сглобката на вратата, пазена от Виктор Голас. Малко след това "жълто-черните" изразиха претенции за дузпа за фаул на Игор Джоман срещу Божидар Васев, но съдията Николай Йорданов правилно не се подлъга и остави играта да продължи.

В 31-ата минута домакините пропиляха отличен шас. Благой Макенджиев спаси вратата си след удар на Лазар Марин от няколко метра, а в 35-ата Игор Джоман пропусна за гостите.

През втората част темпото спадна, след като умората от сгъстената програма напоследък си каза думата. Играчите на Берое все пак изчакаха своя миг и в 83-ата минута зарадваха феновете си с гол във вратата на Ботев. Станислав Костов нахлу отдясно в наказателното поле и подаде към Атанас Зехиров, който сам срещу Голас се разписа без проблем - 0:1.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

БОТЕВ - БЕРОЕ 0:1
0:1 Атанас Зехиров (83)

Двубоят по минути с БЛИЦ
16 - Контраатака за Берое, при която Елиаш изведе Иса, но в крайна сметка топката достигна до вратаря Голас.
17 - Куриозен корнер за Ботев беше отсъден от Николай Йорданов, след като топката явно бе изритана от Лазар Марин. Нищо опасно обаче след изпълнението.
26 - ГРЕДА! Спас Делев центрира от фаул, Веселин Пенев засече, но право в сглобката на вратата, пазена от Виктор Голас.
28 - Претенции на домакините за дузпа! Божидар Васев падна в наказателното поле на Берое при съприкосновение с Игор Джоман, съдията Николай Йорданов остана безмълвен.
31 - ОПАСНО! "Канарчетата" пропиляха отличен шанс! Божидар Васев подаде към абсолютно непокрития Лазар Марин, който отблизо стреля право в тялото на Макенджиев.
35 - Иса изведе отлично Игор Джоман в наказателното поле на Ботев, но той не успя да отиграе добре и ударът му бе пресечен от Радослав Терзиев.
38 - Ново спасяване на Макенджиев, този път след удар на Лазар Марин.
39 - Игор Ошчипко пробва да вкара с глава, но пропуска.
45 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме
50 - Удар на Иво Иванов не успя да се разпише при разбъркване в наказателното поле.
77 - Удар на Венци Василев преминава над вратата на Ботев.
83 - ГОООЛ! Берое повежда с гол на Атанас Зехиров - 0:1! Станислав Костов нахлу отдясно в наказателното поле на Ботев и подаде към Зехиров, който сам срещу Голас се разписа без проблем.