Берое загуби от руския Оренбург с 1:3 в първата си контрола на турска земя. Авторът на попадението за старозагорци беше Илиян Стефанов.

Берое беше по-активният отбор в самото начало на мача и създаде първите по-опасни положения чрез удари на Кийлън Лебон и Илиян Стефанов, но изстрелът на французина беше блокиран от защитник на Оренбург, а вторият не намери целта.

Берое поведе с 1:0 в 25-ата минута. Футболистите направиха много добра комбинация, Симеон Мечев центрира в наказателното поле на Оренбург, където Илиян Стефанов засече топката с глава и я прати във вратата на Евгений Гошев.

Оренбург вкара гол в 37-ата минута чрез Прудников, но попадението не беше зачетено заради маркирана засада на руския футболист.

Берое пропусна страхотна възможност да вкара втори гол в 40-ата минута, когати Симеон Мечев пусна много добър извеждащ пас към Илиян Стефанов, който бе сам срещу вратаря на Оренбург, но стреля встрани от левия му стълб.

Даниел Генов отправи много опасен удар в 45-ата минута, но Евгений Гошев плонжира и успя да спаси.

Оренбург изравни резултата в 47-ата минута, когато Димитрий Василиев с удар от границата на наказателното поле прати топката под напречната греда във вратата на Генадий Ганев.

Руският отбор можеше да реализира втори гол в 52-ата минута, когато Кирил Печенин центрира остро в наказателното поле на Берое, а топката срещна напречната греда на вратата на Генадий Ганев.
Малих направи добър пробив в 73-ата минута, след което изпрати топката към вратата на Ганев, който се намеси и предотврати сериозна опасност.

Оренбург осъществи пълен обрат в 83-ата минута, когато Малих отправи удар от границата на наказателното поле на Берое и успя да реализира – 1:2

В първата минута на добавеното време на мача Симеон Мечев центрира от фал в наказателното поле на Оренбург, след което топката бе избита, но попадна на крака на Серкан Юсеин, който стреля, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Оренбург реализира трети гол във втората минута на добавеното време на срещата. Руснаците организираха бърза контраатака, при която Юри Кавальов получи топката, проби по десния фланг, излезе сам срещу Ганев и прати топката в десния му ъгъл.

Берое: 33. Генадий Ганев, 4. Христо Митев, (82′ – Георги Динков) 3. Мирослав Енчев, 26. Камен Хаджиев, 24. Джонатан Перейра (82′ – Божидар Пенчев) 16. Симеон Мечев, 10.Даниел Генов (67′ – Джуниет Али), 8. Илиян Стефанов (67′ Серкан Юсеин), 27. Абубакар Тунгара, 11. Алиун Фал, 21. Кийлън Лебон

Оренбург: 97. Евгений Гошев, 3. Михаил Сиваков, 5. Тимур Аюпов, 7. Николай Прудников, 13. Владимир Обухов, 19. Александър Ектов, 23. Сергей Бреев, 25. Кирил Печенин, 38. Николай Тиков, 55. Кирил Капленко, 91. Абдулайе Диало