Берое победи Славия с 2:1 в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. В 33-ата минута Мартин Камбуров с елегантен удар откри и вкара 256-ия си гол в елита. Питър Макрилос възстанови равенството с гол в 60-ата минута. Тунгара отново изведе тима от Стара Загора напред с гол в 70-ата минута, а този гол се оказа и победен. В 82-ата минута "белите" останаха с човек по-малко, след като Томбак получи червен картон. След този успех Берое се настани на 6-ото място с актив от 24 точки, измествайки Локо Пд. Славия е на 5-ото с 27.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 25-ата минута дойде първата по-сериозна ситуация пред вратата на Славия. Джонатан Перейра центрира към наказателното поле, където Мартин Камбуров и Кийлън Лебон не се разбраха кой да овладее топката. Кълбото стигна до Абубакар Тунгара, но Ертан Томбак се намеси решително.

Домакините натиснаха своя съперник. В 32-ата минута Камбуров стреля опасно, но Вуцов се справи отлично. В следващата минута обаче той не сбърка и изведе тима си напред в резултата.

Славия върна паритета в мача с гол на резервата Питър Макрилос в 60-ата минута. Тони Тасев отправи страхотно подаване към австралиеца, който овладя по чудесен начин и прати кълбото право в мрежата на Ганев за 1:1.

Абубакар Тунгара обаче не беше казал думата си и с гол в 70-ата минута отново изведе Берое напред в резултата. Гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Томбак. Бранителят на "белите" влезе доста грубо в краката на Александър Василев.

В крайна сметка Берое се добра до успеха и трите точки.

Берое - Славия 2:1
1:0 Камбуров (33), 1:1 Макрилос (60), 2:1 Тунгара (70)

Най-важното от двубоя по минути:
1 - Старт на мача
5 - Радослав Кирилов центрира от свободен удар към Кемело Нгуена, но французинът не успя да се възползва
25 -  Джонатан Перейра центрира към наказателното поле, където Мартин Камбуров и Лебон не се разбраха кой да овладее топката. Кълбото достигна до Абубакар Тунгара, но Ертан Томбак се намеси решително
32 -  Мартин Камбуров отправи опасен удар, Вуцов спаси
33 -  ГГГГГООООЛЛЛЛ за Берое! Кой ако не Камбуров с елегантен удар между няколко бранители на гостите се разписа, за да изведе отбора си напред в резултата
45 - Край на първото полувреме

46 - Старт на второто полувреме
60 -  ГГГГГОООЛЛЛЛ за Славия! С мощен шут Питър Макрилос възстанови равенството
70 -   ГГГГГГОЛЛЛЛ за Берое! Тунгара с елегантен удар прати топката в мрежата, за да изведе отбора си напред в резултата
82 - Червен картон за Томбак за нарушение срещу Василев, след като съдията преразгледа ситуация с ВАР

90 - Край на мача

Съставите на двата отбора:

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако , 6. Александър Цветков (к), 9. Мартин Камбуров ( 85 - 11. Алиун Фал) , 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара ( 90 - 2. Джуниет Али)  , 43. Джонатан Перейра  ( 90 - 16. Симеон Мечев), 99. Омар Камара ( 85 - 8. Илиян Стефанов)
Резерви: 12. Иван Гошев, 10. Даниел Генов, 26. Камен Хаджиев
Треньор: Петър Колев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак  , 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов (к), 37. Венцислав Керчев, 77. Георги Вълчев, 16. Кемело Нгуена ( 69 - 17. Ерол Дост), 22. Дарко Тасевски ( 52 - 7. Петер Макрилос), 10. Радослав Кирилов, 88. Тони Тасев ( 69 - 9.Жуниор Мапуку), 71. Емил Стоев (89 - 4. Людовик Соарес)
Резерви: 1. Георги Петков, 11. Кристиян Добрев, 5. Мартин Атанасов
Треньор: Златомир Загорчич

съдия: Георги Иванов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия