Берое удари у дома ЦСКА 1948 с 1:0 в първи двубой за двата тима от плейофите в efbet Лига - група "А" от 7-мо до 10-то място и за квота в Лигата на конференциите. В последния мач между заралии и столичани, който се игра в Стара Загора, "зелените" бяха спечелили със същия резултата, а сега победата им донесе Абубакар Тунгара (31).

Гостите владееха повече топката през първата част и още в 10-ата минута получиха дузпа за нарушение на вратаря Генадий Ганев срещу Александър Колев. Стражът на домакините обаче отрази удара на Галин Иванов от бялата точка.

В 31-ата минута Берое поведе в резултата, след като Серкан Юсеин центрира в наказателното поле, а непокритият Абубакар Тунгара с глава насочи топката от близка дистанция в мрежата на Даниел Наумов за 1:0. До края на полувремето стражът на гостите отрази опасен изстрел на Стив Фуртадо.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката домакините натиснаха и в 56-ата минута Наумов спаси изстрел на Джонатан Перейра, а по-късно се намеси решително след удари на Тунгара и Алиун Фал. В 70-ата минута вратарят на гостите спаси и удар на Симеон Мечев от дъгата на наказателното поле.

В заключителните минути "червените" се опитаха да потърсят изравнителния гол, но така и не успяха, а в 90-ата минута Ивайло Чочев засече центриране в наказателното поле и шутира покрай вратата. В последните секунди Генадий Ганев хвана топката след удар на Васил Шопов.

След успеха си Берое събра 35 точки и се изравни със седмия Локомотив (Пловдив), който по-рано завърши 0:0 с Арда. ЦСКА 1948 е десети с 30 точки.

БЕРОЕ - ЦСКА 1948 1:0
1:0 Абубакар Тунгара (31)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Серкан Юсеин шутира силно от дистанция и Даниел Наумов изби топката в корнер
10 - ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Ганев фаулира Алекс Колев и след намесата на ВАР се оказа, че нарушението е наказателното поле, а Галин Иванов пропусна дузпата за гостите след спасяване на вратаря.
18 - Алекс Колев опита да засече с глава центриране от свободен удар, но прати топката над вратата
31 - ГОООЛ за Берое! Серкан Юсеин центрира отдясно и оставеният непокрит Абубакар Тунгара реализира с глава от близка дистанция за 1:0
38 - Даниел Наумов отрази удар на Стив Фуртадо от домакините
45 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме
56 - Наумов отново показа чудесна реакция при изстрел на Джонатан Перейра
62 - Алиун Фал шутира над вратата на гостите
65 - Наумов се намеси много добре след удари на Тунгара и Алиун Фал
70 - Симеон Мечев шутира от дъгата пред наказателното поле и Данием Наумов отново спаси
90 - Ивайло Чочев засече центриране в наказателното поле и шутира покрай вратата
90+3 - Генадий Ганев спаси удар на Васил Шопов
90+4 - Край на мача! Берое победи ЦСКА 1948 с 1:0 и се изравни по точки със седмия Локомотив (София)

Берое: 3. Генадий Ганев, 20. Стив Фуртадо , 5. Бен Юсеф, 15.  Георги Динков -к, 43. Джонатан Перейра , 16. Симеон Мечев, 99. Омар Камара, 10. Серкан Юсеин (77 18. Давиде Мариани), 8. Абубакар Тунгара, 7. Даниел Генов, 11. Алиун Фал
Резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 18. Давиде Мариани, 26. Амит Битов, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Хубчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин , 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов (84 20. Ангел Бастунов), 33. Галин Иванов (66 7. Марио Топузов ), 8. Ивайло Климентов (46 90. Мартин Тошев), 10. Георги Русев, 9. Александър Колев
Резерви: 12. Иван Караджов, 20. Ангел Бастунов, 68. Васил Шопов, 21. Венцислав Василев, 77. Крум Стоянов, 7. Марио Топузов, 90. Мартин Тошев
Треньор: Николай Киров

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия