ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Арда спечели с 3:1 домакинството си на Хебър в мач от десетия кръг на Еfbet Лига. За тима на Александър Тунчев, който е родом от Пазарджик, това е трета поредна победа, след която "сините" от Кърджали събраха 16 точки и се изкачиха на петото място във временното класиране.

Отборът на Любослав Пенев пък е десети с 11 точки. За Хебър това беше четвърто поредно поражение. За миг гостите от Пазарджик си помислиха, че може да измъкнат нещо от "Арена Арда", след като голмайсторът Георги Николов изравни в 70-ата минута, след като преди това Тонислав Йорданов беше дал преднина на домакините.

Радостта на "зелените" oт Пазарджик обаче не трая дълго. В 76-ата минута появилият се на смяна Преслав Боруков вкара за 2:1, а в 85-ата още една резерва - Христо Митев, беше точен, подпечатвайки победата на Арда. 23-годишният халф се разписа само секунди след появата си на терена. И трите асистенции при попаденията на Арда бяха дело на Абубакар Тунгара. Малиецът изигра много силен мач, а малко преди почивката и в края на двубоя имаше шансове да реализира, но не успя да преодолее Петър Дебърлиев, след като се озоваваше очи в очи срещу него.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

Първата интересна ситуация беше за Хебър. Умар Сако допусна грешка във втората минута, след което наруши правилата срещу Георги Николов. Роберт Мазан опита да се разпише от пряк свободен удар, но топката бе блокирана. В 12-ата минута Абубакар Тунгара отправи изненадващ изстрел от дистанция, но покрай целта.

В 18-ата минута Тунгара се пребори с противник и пусна пас към Тонислав Йорданов, който майсторски успя да матира Петър Дебърлиев - 1:0.

Две минути преди края на първата част Тунгара бе изведен от Лъчезар Котев очи в очи със стража на гостите, но вратарят се намеси решаващо и успя да избие топката в корнер.

В 51-ата минута играчите на Александър Тунчев направиха добра атака, Тунгара подаде към Иван Тилев, който върна топката на малиеца, той стреля, Дебърлиев спаси.

Малко по-късно повиявилият се на смяна Атанас Кабов обстрелва Анатолий Господинов, но без успех.

В 70-ата минута Хебър успя да изравни. 20-годишният голмайстор Георги Николов засече топката във вратата на Арда след центриране отляво на Роберт Мазан - 1:1. За тарана на младежкия ни национален отбор това беше пето попадение от началото на първенството.

Радостта на гостите обаче не трая дълго. В 76-ата минута появилият се като резерва национал Преслав Боруков получи подаване от Тунгара и Арда отново поведе - 2:1.

Пет минути преди края още една резерва на домакините отбеляза. Халфът Христо Митев бе изведен от Тунгара и реализира само секунди след появата си на терена, оформайки крайното 3:1.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

Класирането в Efbet Лига

АРДА - ХЕБЪР 3:1
1:0 Тонислав Йорданов (18), 1:1 Георги Николов (70), 2:1 Преслав Боруков (76), 3:1 Христо Митев (85)

По-важното от двубоя по минути:
1 - Начало на срещата.
18  ГОЛ! Тонислав Йорданов даде преднина на Арда, разписвайки се след асистенция на Абубакар Тунгара.
39 - Николай Николаев получи контузия при единоборство с противников футболист и не може да продължи участие.
41 - Любослав Пенев извършва принудителна смяна - Архан Исуф влиза на мястото на Николаев.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 -Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Тунгара стреля, Дебърлиев спаси.
58 - Aтанас Кабов не успя да преодолее Господинов.
70  ГОЛ! Хебър изравни - 1:1. Голмайсторът Георги Николов се измъкна от отбраната на домакините и засече отблизо центриране отляво на Роберт Мазан.
73  Близо три минути попадението беше преглеждано с ВАР, след което бе потвърдено.
76  ГОЛ! Арда отново поведе - 2:1. Тунгара пусна отличен пас към Преслав Боруков в наказателното поле на гостите и националът ни отблизо засече във вратата на Дебърлиев.
85
 ГОЛ! 3:1 за Арда, Христо Митев се разписа само секунди след появата в игра. Tунгара с трета асистенция. Бързоногият малиец изведе Митев очи в очи с Дебърлиев и влезлият като резерва халф прехвърли вратаря, изпращайки топката в опразнената врата.
87  Tунгара пропусна да ознаменува силната си игра с гол, след като беше изведен сам срещу Дебърлиев, но стражът на Хебър спаси.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Арда победи с 3:1 Хебър в Кърджали.

Арда
АРДА: 1.Анатолий Господинов, 11.Мартин Стойчев, 3.Умар Сако , 18.Джелал Хюсеинов, 20.Деян Лозев, 77.Илия Юруков, 80.Лъчезар Котев (к) (73  21.Радослав Цонев), 7.Абубакар Тунгара, 99.Станислав Иванов (84  32.Христо Митев), 33.Иван Тилев (63  17.Иван Коконов), 19.Тонислав Йорданов  (63  9.Преслав Боруков )
Резерви: 24.Иван Дичевски, 4.Милен Стоев, 6.Пламен Крачунов, 8.Станислав Дюлгеров, 9.Преслав Боруков, 12.Ебенезер Принц Окезие, 17.Иван Коконов, 21.Радослав Цонев, 32.Христо Митев
Треньор: Александър Тунчев

Хебър
ХЕБЪР: 1.Петър Дебърлиев (к), 44.Николай Николаев  (41  13.Архан Исуф), 5.Мартин Михайлов, 43.Жоао Сеско (46  24.Лазар Марин), 27.Роберт Мазан, 7.Георги Вълчев, 84.Стилиян Тисовски (46  8.Карлос Охене) , 17.Николас Пенев (46  11.Aтанас Кабов), 14.Олексий Збун, 10.Ангел Бастунов , 9.Георги Николов
Резерви: 88.Мартин Янков, 3.Богомил Божуркин, 24.Лазар Марин,21.Марсел Канади, 8.Карлос Охене, 23.Сашо Лебанов, 33.Стефан Цонков, 13.Архан Исуф, 11.Атанас Кабов
Треньор: Любослав Пенев

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Георги Иванов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!