Витоша (Бистрица) спечели шеста поредна титла в държавното първенство за ветерани след победа с 4:2 над Локомотив (Пловдив) на стадион "Летище" в столицата.

Водени от капитана си и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов, който държи рекорда за най-възрастен професионален футболист у нас, "тигрите" наказаха съперника още в седмата минута с попадение на Емил Гъргоров (1:0).

През втората част Витоша си осигури сериозен аванс с два бързи гола в 53-ата и 60-ата минута, отбелязани от Николай Николов (2:0) и Николай Божов (3:0).

Winbet - победата е емоция! (18+)

Локо (Пловдив) намали резултата в 68-ата минута с попадение на Георги Мечеджиев (3:1), но четвърт час преди края Бойко Борисов се разписа за 4:1. Лидерът на ГЕРБ пое топката в наказателното поле, залъга няколко бранители, преодоля и вратаря, след което ритна топката в празната врата.

Георги Мечеджиев оформи крайното 4:2 в 81-ата минута.

След края на мача Бойко Борисов получи трофея и бе понесен на ръце от съотборниците си.

Припомняме, че Борисов и компания вече вдигнаха един трофей, след като победиха Дунав (Русе) с 1:0 във финала на Купата на Аматьорската футболна лига.

снимка: lap.bg

снимки: Bulphoto