Ботев (Пловдив) спечели с 2:1 домакинството си на Славия в последен двубой от плейофите в първата шестица. Така възпитаниците на треньора Азрудин Валентич се окичиха с бронзовите медали, завършвайки на трето място в класирането след Лудогорец и ЦСКА. По същото време днес "орлите" надвиха с 1:0 Левски на "Герена", което позволи на "канарчетата" да изпреварят "сините" в крайното класиране.

Тимът на Валентич обаче ще трябва да играе бараж за участие в Лигата на конференциите със седмия Берое, тъй като Левски триумфира в турнира за Купата на България.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Мачът тази вечер в Коматево се разви по плановете на "канарчетата". В 15-ата минута Кристиан Добрев наказа бившия си отбор, но попадението на Славия беше отменено след намесата на ВАР заради засада. Джак Лейн в 53-ата минута изведе домакините напред, а Николай Минков в 66-ата удвои.
До края Славия стигна до почетно попадение. Вкара го талантът Валентин Петров в 85-ата минута, след като по-рано се появи на смяна. За него това беше дебют в Еfbet Лига.

Славия завършва на шестото място в първенството този сезон.

БОТЕВ (Пловдив) - СЛАВИЯ 2:1
1:0 Джак Лейн (53), 2:0 Николай Минков (66), 2:1 Валентин Петров (85)

Maчът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
15  Отменен гол! Йон Бакеро подаде на Кристиан Добрев, който вкара от малък ъгъл. Съдията Никола Попов се консултира с ВАР и след маркирана засада не зачете гола на бившия играч на Ботев (Пловдив).
30 - Удар на Димитър Стоянов, топката прелетя покрай вратата на Християн Славков.
35 - Aнтоан Бароан също стреля, Вуцов нямаше проблеми.
45+2 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  ГОЛ! Ботев поведе - 1:0. Джак Лейн успя да надбяга Емил Виячки и от малък ъгъл реализира във вратата на Светослав Вуцов с мощен изстрел.​
66  ГОЛ! Николай Минков удвои преднината на домакините - 2:0. След изпълнение на тъч Неделев стреля от воле, изстрелът му бе блокиран от Людовик Соарес, но топката стигна до Минков, който останал очи в очи с Вуцов, го преодоля.​
85  ГОЛ! Валентин Петров вкара за Славия - 2:1. Резервата на "белите", който дебютира днес в Efbet Лига, успя да се разпише, стреляйки точно от границата на наказателното поле.
90+5 - Край на мача. Ботев (Пловдив) победи Славия с 2:1 и завърши на третото място.

БОТЕВ: 84.Християн Славков , 28.Филип Филипов, 17.Николай Минков , 20.Лъчезар Балтанов, 21.Точукву Ннади, 23.Димитър Тонев (78  34.Пламен Цончев), 24.Роберто Пунчец, 2.Джак Лейн  (82  19.Момо Туре), 27.Атанас Чернев, 8.Тодор Неделев (к), 11.Антоан Бароан (46  6.Дилан Мертенс)
Резерви: 99.Мартин Панев, 6.Дилан Мертенс, 15.Джеймс Етоо, 19.Момо Туре, 34.Пламен Цончев, 35.Мартин Христов, 38.Монир Ал Бадарин
Треньор: Азрудин Валентич

СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 18.Димитър Стоянов, 23.Емил Виячки (к), 29.Гьоко Зайков, 4.Людовик Соарес, 14.Никита Николаевич (65  6.Валентин Петров ), 17.Ерол Дост, 20.Борислав Цонев, 11.Кристиан Добрев, 9.Мартин Петков, 7.Йон Бакеро
Резерви: 12.Николай Кръстев, 73.Иван Минчев, 18.Кемело Нгуена, 19.Мартин Сораков, 88.Тони Тасев, 37.Венцислав Керчев, 6.Валентин Петров
Треньор: Златомир Загорич

Пловдив, Спортна база в Коматево
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия