ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Враца) и гостуващият Арда завършиха 0:0 в здрава битка от 13-ия кръг на efbet Лига. За четвърти пореден път двата тима не успяха да си вкарат гол на този сезон и прибавиха по точка към актива си.

Двубоят започна равностойно с много битка в средата на терена и без сериозни голови опасности. Още във 2-ата минута Даниел Генов подаде към Браян Переа, който проби отляво и пусна успоредна на голлинията топка, която обаче Мирослав Маринов не успя да засече.

Арда стигна до първата си опасност в 25-ата минута, когато Александър Георгиев намери в наказателното поле Ласана Н‘диайе, който овладя на гърди и от непосредствена близост стреля от въздуха, но над вратата. Шест минути след това Даниел Генов вкара гол с глава, но след намесата на ВАР и няколко минути забавяне попадението не бе зачетено заради тънка засада. В 40-ата минута Милен Желев шутира от далечна дистанция, но топката премина встрани от десния страничен стълб.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката домакините натиснаха и в 57-ата минута Антонио Георгиев получи свободно пространство, след което шутира право в ръцете на Анатоли Господинов. Две минути по-късно Йохан Валбуена стреля от дистанция, но много неточно, а малко по-късно и Браян Переа не намери целта, пращайки топката над вратата.

Домакините продължиха да са по-активни и владееха повече топката, но разчиташе главно на далечни удари. В 70-ата минута Антонио Георгиев отправи такъв, но и той не намери целта. Седем минути преди края на редовното време Том засече с глава центриране от корнер, но топката премина над вратата. В добавеното време и Жан Силва не успя да намери очертанията на вратата на гостите.

След равенството Ботев (Враца) остава на 11-а позиция с 11 точки. Арда запазва деветата си позиция с 21 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - АРДА 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Даниел Генов подаде към Браян Переа, който проби отляво и пусна успоредна на голлинията топка, която обаче Мирослав Маринов не успя да засече.
25 - Александър Георгиев намери в наказателното поле Ласана Н‘диайе, който овладя на гърди и от непосредствена близост шутира от въздуха, но много високо над напречна греда.
31 - Даниел Генов вкара с глава гол за домакините, но след дълго преглеждане на ситуацията ВАР отмени попадението заради тънка засада.
40 - Милен Желев пробва късмета си с шут от дистанция, но далеч покрай десния страничен стълб.
45+3 - Край на първата част.
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
57 - Антонио Георгиев получи свободно пространство и шутира право в ръцете на Анатоли Господинов.
59 - Йохан Валбуена стреля от дистанция, но много неточно и Господинов не трябваше да се намесва.
63 - Браян Переа шутира от границата на наказателното поле, но над вратата.
70 - Антонио Георгиев отправи неточен удар от далечна дистанция.
83 - Том засече с глава центриране от корнер и прати топката над вратата.
90+1 - Жан Силва шутира встрани от вратата на Анатолий Господинов.
90+2 - Неточен удар на Александър Георгиев от гостите.
90+3 - Край на мача! Ботев (Враца) и Арда завършиха 0:0 и взеха по точка.

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 37. Том, 8. Диего Фераресо, 20. Меси, 10. Сантиаго Монтоя (6591. Венцислав Христов), 6. Антонио Георгиев, 88. Йохан Валбуена (7817. Чавдар Ивайлов), 15. Мирослав Маринов  (7721. Жан-Пиер да Силва), 19. Браян Переа, 9. Дание Генов (6528. Клери Сербер)
Резерви: 34. Федерико Рубио, 21. Жан Силва, 3. Мартин Кавдански, 24. Стефан Гаврилов, 28. Клери Сербер, 17. Чавдар Ивайлов, 91. Венцислав Христов
Треньор: Даниел Моралес

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев , 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов (6433. Иван Тилев), 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов (90+397. Жозе Жуниор), 18. Ласана Н‘диайе  (7510. Светослав Ковачев), 24. Алекс Петков , 80. Лъчезар Котев (4670. Христо Иванов)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 29. Слав Петков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 97. Жозе Жуниор
Треньор: Александър Тунчев

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Кристиян Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия