Ботев (Пловдив) спечели с 2:0 домакинството си на ЦСКА от 24-ия кръг на Еfbet Лига и задълбочи кризата при "армейците". "Червените" в трети пореден мач от първенството не успяват да победят, както и да вкарат гол (след нулевите равенства с Левски и Царско село).

Точни за успеха на Ботев днес бяха Самуел Супрайен в 24-ата минута и Тодор Неделев в 29-ата.

С победата "жълто-черните" събраха 43 точки и са трети в класирането, изоставайки с 6 зад втория ЦСКА, който има 49. Лидерът Лудогорец води убедително с 58 точки.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Както вече БЛИЦ съобщи, "армейците" трябваше да се справят днес без Георги Йомов, който е с температура. Греъм Кери и Йоан Бай също имат здравословни проблеми и отпаднаха от сметките на Стойчо Младенов.

Мачът започна лошо за ЦСКА, а Стойчо Младенов трябваше да прави принудителна смяна още в 16-ата минута. Капитанът Юрген Матай, който се завърна след отсъствие заради контузия, получи нова травма и бе заменен от младока Християн Петров.

Минута по-късно гостите имаха шанс да поведат. Вратарят на Ботев Аргилашки не успя да улови топката, тя попадна право в Жорди Кайседо, който обаче не успя да стреля към вратата. Преди това намиращият се в добра форма Антоан Бароан имаше две възможности.

В 24-ата минута домакините поведоха. Тодор Неделев центрира от корнер, Супрайен надскочи Мухар и с глава засече отблизо за 1:0. В 29-ата Ботев удвои. Християн Петров и Брадли Мазику си попречиха, топката стигна до Неделев, който с удар от над 20 метра прониза Густаво Бусато - 2:0.

В 35-ата минута беше най-спорната ситуация в мача. Маурисио Гарсес беше препънат в наказателното поле на Ботев от Супрайен, топката попадна в Яник Вилдсхут, който стреля към вратата, но Виктор Генев изчисти пред голлинията. Реферът Георги Давидов се консултира с ВАР, след което реши да отсъди ъглов удар, с което ядоса "червените".

След почивката ЦСКА атакуваше в преследването на гола. В 53-ата минута Кайседо стреля мощно, но встрани от целта. Малко след това Гарсес също пропиля отлична възможност.

Младенов реагира и пусна в игра Калоян Кръстев, Бисмарк Чарлс и Браян Морено, за когото това бе дебют в официален мач на ЦСКА. Играта напуснаха Кайседо, Жеферсон и Гарсес.

Колумбиецът Морено веднага стреля с глава след центриране от корнер, Георги Аргилашки обаче внимаваше и улови топката. Малко по-късно същото направи и Християн Петров. 19-годишният защитник засече с глава центрирана топка, стражът на Ботев я улови. Амос Юга и Калоян Кръстев също пробваха да се разпишат със силни удари отдалеч, но без успех и ЦСКА падна с 0:2.

Еfbet Лига - сезон 2021/2022
Купа на България - сезон 2021/2022

БОТЕВ (Пд) - ЦСКА 2:0
1:0 Самуел Супрайен (24), 2:0 Тодор Неделев (29)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Емануел Току пусна прехвърлящ пас към Антоан Бароан в наказателното поле на ЦСКА, нападателят на Ботев не успя да поеме добре топката и опасността пред вратата на Густаво Бусато отмина.
13 - Отново извеждащо подаване към Бароан в наказателното поле на гостите, капитанът на ЦСКА Юрген Матай не му позволи да отправи добър удар към Бусато, хвърляйки се на шпагат.
14 - Матай остана да лежи, показвайки, че изпитва болежки.
15 - Медицинският щаб оказва помощ на Матай. Състоянието на защитника на ЦСКА не е добро, той поиска смяна.
16  Стойчо Младенов пуска в игра младока Християн Петров.
24 ГОЛ! Ботев поведе с попадение на Самуел Супрайен, който се извиси в наказателното поле на ЦСКА след центриране от корнер на Неделев и отбеляза с глава - 1:0.
29
 ГОЛ! Тодор Неделев прави 2:0. Резервата Християн Петров не успя да изчисти топката, попречи си с Мазику, от което се възползва капитанът на Ботев, който с техничен удар от дистанция матира Густаво Бусато.
35  ЦСКА претендира за дузпа. Супрайен скочи в краката на Маурисио Гарсес в наказателното поле на Ботев, топката стигна до Вилдсхут, който не успя да отбележи, след като Виктор Генев изчисти пред голлинията. "Армейците" поискаха 11-метров наказателен удар заради фаула срещу Гарсес. ВИЖТЕ ВИДЕО!
36 - Съдията Георги Давидов поиска проверка с ВАР.
37  Реферът също отиде да прегледа ситуацията, след което реши да не посочва бялата точка, а отсъди корнер за ЦСКА.
45 - Добавеното време е 5 минути.
45+5 - Край на първото полувреме.
---------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Удар на Кайседо, топката прелетя встрани от целта.
54 - Младият защитник на ЦСКА Християн Петров засече с глава центрирана от корнер топка, Аргилашки я улови.
57 - Нов шанс за гостите, този път Гарсес не успя да уцели вратата.
62  Стойчо Младенов извършва три смени. Излизат Жеферсон, Кайседо и Гарсес, на терена вече са Бисмарк Чарлс, Калоян Кръстев и Браян Морено. За колумбиеца това е дебют в официален мач на "армейците".
66 - Браян Морено засече с глава центрирана топка, Аргилашки я улови.
79 - Неточен удар от дистанция на Амос Юга, който изпрати топката високо над вратата.
84 - Изстрел на Николай Минков прелетя покрай вратата на ЦСКА.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Ботев победи ЦСКА с 2:0.

БОТЕВ: 1.Георги Аргилашки, 3.Па Конате , 4.Виктор Генев (68  25.Станислав Работов), 6.Дилан Мертенс (46  17.Николай Минков), 15.Джеймс Ето‘о, 18.Самуел Супрайен , 22.Реда Рабей , 24.Роберто Пунчец, 8.Тодор Неделев (к)  (74  23.Димитър Тонев), 10.Емануел Току (89  26.Джак Лейн), 11.Антоан Бароан (74  9.Мохамед Брахими)
Резерви: 13.Хидайет Ханкич, 9.Мохамед Брахими, 17.Николай Минков, 20.Лъчезар Балтанов, 23.Димитър Тонев, 25.Станислав Работов, 26.Джак Лейн
Tреньор: Азрудин Валентич

ЦСКА София
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (86  16.Асен Дончев), 2.Юрген Матай (к) (16  6.Християн Петров), 4.Мено Кох, 18.Брадли Мазику , 3.Жеферсон (62  17.Бисмарк Чарлс), 21.Амос Юга , 24.Карло Мухар, 30.Яник Вилдсхут, 27.Маурисио Гарсес (62  28.Браян Морено), 9.Жорди Кайседо (62  14. Калоян Кръстев)
Резерви: 25.Димитър Евтимов,  16.Асен Дончев, 6.Християн Петров, 28.Браян Морено, 5.Федерико Варела,  14.Калоян Кръстев, 17.Бисмарк Чарлс
Треньор: Стойчо Младенов

Коматево, "Спортен комплекс Ботев 1912"
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия