Черно море и Арда (Кърджали) завършиха 1:1 в интригуващ мач от изтегления 12-ти кръг на efbet Лига. В 14-ата минута Феликс Ебоа Ебоа даде преднина на гостите, които бяха много близо до успеха, но секунди ги разделиха от трите точки. В четвъртата минута на добавеното време Живко Атанасов се разписа за 1:1. Така "Тича" остава непревземаема крепост. Вече в 24 мача тимът на Илиан Илиев не е губил на собствен терен.

След равенството Черно море е трети с 15 точки. Пред "моряците" са Левски и Ботев (Пловдив) - с по 16 т. Aрда е седми с 11 т.

Първата интересна ситуация беше пред вратата на гостите от Кърджали. В 9-ата минута Дуду проби по десния фланг, центрира към Васил Панайотов, но опитният халф не успя да завърши по най-добрия начин. В 14-ата минута Арда поведе. Плеймейкърът на тима на Александър Тунчев Борислав Цонев центрира от корнер, a Феликс Ебоа Ебоа се извиси в полето пред Пламен Илиев и се разписа с глава - 0:1.

В 47-ата минута Васил Панайотов стреля от границата на наказателното поле, Анатолий Господинов имаше известни затруднения, но в крайна сметка успя да улови топката. Три минути по-късно Дуду подаде на резервата Клаудиу Кешерю, но опитният голмайстор не можа да се възползва.

В 60-ата минута Едгар Пашеко получи добра възможност да изравни резултата, но ударът му попадна право в ръцете на Господинов. В 67-ата Станислав Иванов отбеляза, но попадението бе отменено заради засада на нападателя.

В 86-ата минута "моряците" изпуснаха отличен шанс за изравнителен гол. Дани Мартин проби по левия фланг и центрира в наказателното поле към Велислав Василев, който от перфектна позиция не успя да нацели топката с глава, а с рамо, и я изпрати в аут.

В четвъртата минута на добавеното време тимът на Илиан Илиев все пак стигна до точката. Клаудиу Кешерю подаде на Пашеко, който пусна към Живко Атанасов и опитният бранител отбеляза за радост на феновете на "Тича" - 1:1.

ЧЕРНО МОРЕ - АРДА 1:1
0:1 Феликс Ебоа Ебоа (14), 1:1 Живко Атанасов (90+4)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
14  ГОЛ! Арда поведе с 1:0. Борислав Цонев центрира от корнер, Феликс Ебоа Ебоа се извиси в наказателното поле на Черно море и се разписа отблизо с глава.
45+2 - "Моряците" претендираха за дузпа за нарушение срещу Дуду. Съдията Радослав Гидженов остави играта да продължи.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
67  ОТМЕНЕН ГОЛ на Станислав Иванов заради засада.
68  Жълт картон за Илиан Илиев за бурна реакция срещу съдията Радослав Гидженов.
90 Добавеното време е 6 минути.
90+4  ГОЛ! Живко Атанасов изравни за Черно море - 1:1. След центиране отляво, Кешерю отклони към Пашеко, който веднага комбинира с Атанасов, а той от няколко метра прониза Анатолий Господинов.
90+9 - Край на мача.

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов , 28. Влатко Дробаров , 2. Цветомир Панов  (39  15.Дани Мартин), 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (к) (64  9.Исмаил Иса), 8. Асен Дончев (46  23.Едгар Пашеко), 10. Мазир Сула, 7. Брено Тейшейра (46  13.Клаудиу Кешерю ), 11. Дуду (77  91.Велислав Василев)
Резерви: 84. Християн Славков, 91. Велислав Василев, 15. Дани Мартин, 23. Едгар Пашеко, 5. Начо Паис, 9. Исмаил Иса, 13. Клаудиу Кешерю, 88. Ренан Арияш, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

АРДА: 1. Анатолий Господинов (к), 2. Густаво Каскардо  (75  17.Илкер Будинов), 93. Феликс Ебоа Ебоа , 23. Емил Виячки, 35. Димитър Велковски, 33. Иван Тилев, 10. Борислав Цонев (87  6.Пламен Крачунов), 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав  Иванов (87  7.Стефан Статев), 19. Тонислав Йорданов  (69  18.Джелал Хюсеинов), 9. Чинонсо Офор
Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков
Треньор: Александър Тунчев

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР