Черно море започна с победа новия сезон в Еfbet Лига - 1:0 като гост на Локомотив (София). Мачът бе завръщане на "железничари" в техния дом в "Надежда", където възпитаниците на новия треньор Станислав Генчев бяха мощно подкрепяни от повече от 3000 свои фенове. Празникът обаче беше развален от "моряците", които измъкнаха трите точки.

Локо (Сф) се завърна у дома, страхотна атмосфера в "Надежда" СНИМКИ

Победното попадение за тима на Илиан Илиев вкара националът Виктор Попов в 74-ата минута. За 22-годишния защитник това е първи гол в официален мач на Черно море.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

През първата част срещата беше равностойна, но липсваха чистите положения пред двете врати. В началните минути избраниците на Илиан Илиев бяха една идея по-активни и направиха няколко хубави атаки по фланговете, но без успешен завършващ удар. Постепенно "железничарите" започнаха да поглеждат по-смело към вратата на Иван Дюлгеров. Той обаче не беше застрашен преди почивката.

В началото на втората част "моряците" бяха близо до откриване на резултата. Младият Николай Златев отправи силен удар, който Александър Любенов спаси, демонстрирайки отличен рефлекс. В 67-ата минута капитанът на Черно море Васил Панайотов можеше да вкара, но стражът на "железничарите" успя да избие топката с крак и да я спре по пътя към мрежата му.

По-напористите действия на "моряците" доведоха до откриването на резултата. В 74-ата минута Мади Кета подаде в лявата зона на наказателното поле на десния бек Виктор Попов, който бе оставен непокрит и се разписа в близкия ъгъл - 0:1.

В добавеното време двата отбора си размениха по едно положение, като първо Закария Беншаа удари гредата зад Любенов, а след това Илия Димитров пропусна да отбележи с глава от удобна позиция.

ЛОКОМОТИВ (Сф) - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Виктор Попов (74)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
20 - Димитър Бербатов гледа и този мач, след като вчера беше на срещите Локомотив (Пловдив) - Пирин (2:1) и ЦСКА 1948 - Левски (1:0).
24 - Васил Панайотов беше изведен, овладя в наказателното поле на Локомотив, опита подаване към Курьор, Дуарте успя да изчисти и спря атаката на гостите от Варна.
42 - Селсо Рапосо подаде на Митков, който опита удар от около 20 метра, но над вратата на Черно море.
Попов с пета намери Курьор отдясно в наказателното поле.
45+1 - Удар на Курьор, който не затрудни Александър Любенов.
45+2 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
49  Мимито изведе Курьор зад гърба на Дуарте. Националът на Мартиника пуска към Николай Златев, той отправи силен удар, който Любенов изби в корнер. След изпълнението му Живко Атанасов се извиси и засече с глава, топката прелетя над вратата.
55 - Любенов спаси удар на Курьор.
67  Пропуск за "моряците". Васил Панайотов изскочи на чиста голова позиция в наказателното поле на Локомотив и стреля, но Любенов успя да спаси с крак.
74  ГОЛ! Черно море поведе с 1:0 с попадение на защитника Васил Попов. ​Десният бек на гостите беше изпуснат от отбраната на Локо, получи подаване от Меди Кета и с точен удар в близкия ъгъл откри резултата.
90  ГРЕДА! Появилият се на смяна за гостите Закария Беншаа пропуска страхотен шанс, изпращайки топката в страничната греда.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3  Илия Димитров опита да изравни резултата, засече с глава центрирана топка, Иван Дюлгеров я улови.
90+4 - Край на мача. Черно море победи Локомотив (София) с 1:0.

ЛОКО (СФ): 24.Александър Любенов, 33. Алан Диас , 4. Мики Орачев, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Дуарте, 26. Красимир Милошев (к), 44. Божидар Кацаров, 11. Карлос Франса, 70. Димо Бакалов (68  9.Илия Димитров), 8. Симеон Славчев (82  22.Ивайло Найденов), 45. Димитър Митков (78  10.Валентин Николов
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 22. Ивайло Найденов, 9. Илия Димитров, 3. Марио Петков, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

Черно море
ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов , 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов , 2. Цветомир Панов, 7. Матеус Келементе, 71. Васил Панайотов (к), 88. Мимито, 39. Николай Златев (82  77.Стефан Велев ), 8. Мазир Сула (59  20.Мади Кета ), 19. Матиас Курьор (87  31.Закария Беншаа)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 31. Закария Беншаа, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов, 77. Стефан Велев, 20. Мади Кета, 17. Ангел Ангелов
Треньор: Илиан Илиев

София, стадион "Локомотив"
Съдия: Димитър Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия