Локомотив (София) победи "Ботев" (Пловдив) с 3:1 на своя стадион в скандален мач, който се запомни с неотсъдена явна дузпа за "канарчетата", която пък вбеси феновете на гостите и те нахлуха на пистата и нападнаха стюардите. Вили Вуцов и Иван Цветков успяха да убедят "бултрасите" да се приберат в сектора си.

Попаденията в мача в "Надежда" бяха дело на Иво Иванов, Том и Владислав Романов за домакините, а Цветелин Чунчуков вкара почетното попадение за "Ботев". Гостите завършиха мача с 10 човека, след като Божидар Васев бе изгонен с директен червен картон.

Срещата започна с натиск на столичани, които притиснаха съперника си и създадоха няколко опасни положения пред Адам Стаховяк. Стражът на "Ботев" се намеси решително при удари на Шехуди и Генов.

Именно Стаховяк обаче бе големия грешник в 15-ата минута на двубоя. При балонно центриране от корнер Иво Иванов стреля слабо към врата на "Ботев", стражът на "канарчетата" хвана топката, но я изпусна в собствената си врата и домакините поведоха в резултата.

В 29-ата минута Том отправи премерен шут от около 20 метра и полският страж отново бе безпомощен - 2:0.

В 38-ата минута дойде най-спортната ситуация в мача, заради която по-късно ескалира напрежението сред феновете на "Ботев". Иван Цветков центрира в наказателното поле, Елтон дос Рейс спря топката с ръка, но реферът Георги Димитров не отсъди дузпа. Това вбеси играчите, а най-деен в протестите бе Пламен Николов. Защитникът бе декориран в жълто, а играта продължи с корнер.

Нервите на "бултрасите" не издържаха след тази ситуация и те нахлуха на терена. Ултрасите атакуваха стюардите, а намесата на Вили Вуцов предотврати по-сериозни инциденти. След около 5 минути разправии феновете на гостите се прибраха в сектора си.

"Ботев" се върна в мача с гол на Цветелин Чунчуков в 68-ата минута. Младият нападател овладя на гърди в наказателното поле на Локо, стреля слабо, но точно, а Митрев не успя да реагира.

Локомотив (София) реши срещата в 79-ата минута, когато Генов пусна към Романов, а крилото на "железничарите" прехвърли Стаховяк за крайното 3:1. В минутите до последния съдийски сигнал остана време и за червен картон. Божидар Васев задържа откъсващия се Романов и бе изгонен.

С успеха Локомотив (София) се изкачи до 5-ото място с 20 точки, докато пловдивчани изпаднаха от първата шестица и вече са на 7-о място с 18 точки.

Локомотив (София) - "Ботев" (Пловдив) 3:1

1:0 Иво Иванов (14), 2:0 Том (29), 2:1 Цветелин Чунчуков (68), 3:1 Владислав Романов (79)

Срещата по минути - ТУК!

ЛОКО (Сф): 1.Божидар Митрев, 6.Александър Бранеков (83-smqna.jpg 77.Йордан Тодоров), 8.Румен Трифонов, 16.Камен Хаджиев, 69.Елтон дос Рейс, 33.Евертон Джилио Томjalt.jpg topka.jpg , 26.Иво Ивановtopka.jpg , 11.Владислав Романовtopka.jpg , 7.Даниел Генов (90-smqna.jpg 23.Александър Манолов), 47.Антонио Ливраменто (72-smqna.jpg 21.Даниел Гаджев), 29.Ламжед Шехуди
Резерви: 84.Валентин Галев, 77.Йордан Тодоров, 21.Даниел Гаджев, 14.Даниел Васев, 23.Александър Манолов, 9.Преслав Йорданов, 88.Петър Димитров
Треньор: Димитър Васев