Монтана победи Левски (Крумовград) 3:1 след дузпи, след като мачът им от 1/8-финалите за Купата на България завърши при 2:2 след продължения (1:1 в редовното време) и в следващия кръг ще срещне шампиона Лудогорец.

Боримир Карамфилов изведе Левски напред в резултата в 25-ата минута, след като беше изведен зад защитата и от малък ъгъл с удар по земята се разписа за 1:0.

Гостите изравниха само две минути по-късно с попадение на Мехди Уамри, който бе оставен непокрит пред наказателното поле и с лек удар по тревата направи 1:1.

Монтана можеше да направи обрат в 30-ата минута, но ударът на Мартис срещна гредата.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно, а през втората част двата тима трудно създаваха голови положения и мачът влезе в продължения.

Домакините бяха близо до това да поведат в 95-ата минута, но вратарят на Монтана спря удар на Карамфилов. Няколко минути по-късно топката влезе във вратата на гостите след меле в наказателното поле, но реферът видя игра с ръка и отмени гола.

Монтана поведе в 106-ата минута с попадение на Владислав Цеков, който беше изведен зад защитата, надбяга защитник и прехвърли излезлия напред Благой Макенджиев (2:1).

Пет минути преди края Радослав Димитров можеше да изравни за Левски, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря на Монтана. В последната минута на мача Ахмед Осман все пак успя да направи резултата 2:2, след като догони изритана топка, мина покрай защитниците на Монтана и с удар по тревата преодоля Петър Петров.

При дузпите гостите бяха по-концентрирани и победиха с 3:1, с което продължават на 1/4-финал в турнира за Купата.

ЛЕВСКИ (КРУМОВГРАД) - МОНТАНА 2:2 (1:3 след дузпи)
1:0 Боримир Карамфилов (25), 1:1 Мехди Уамри (27), 1:2 Владислав Цеков (106), 2:2 Ахмед Осман (120)

Левски КрумовградЛЕВСКИ КРУМОВГРАД: Благой Макенджиев, Димитър Калчев, Мартин Симеонов, Цветелин Радев, Генади Желев, Ахмед Осман, Радослав Димитров, Жиру Кеда, Петър Христов, Боримир Карамфилов, Ерай Карадайъ

МонтанаМОНТАНА: Петър Петров, Александър Башлиев, Стефан Цонков, Димитър Буров, Даниел Стоянов, Йордан Йорданов, Лиандро Мартис, Стефан Каменов, Росен Кръстев, Владимир Айтов, Мехди Уамри