Вторият oтбор на ЦСКА продължава с възходящата линия, след като успя да спечели неделното си гостуване на Струмска слава (Радомир) с 2:1. Това е трета победа в последните 4 кръга за "армейците" във Втора лига, а тимът на Владимир Манчев не познава поражението вече цели два месеца.

Информацията за мача от официалния сайт на ЦСКА:

Двубоят започна с по-активна игра на домакините, като нашият тим не успя да се приспособи добре към терена на ст. „Христо Радованов“ в Радомир в първите минути. В 12-тата минута Струмска слава успя да поведе в резултата след грешка в отбраната на ЦСКА, а след това двата тима влязоха в здрава битка в средата на терена, без да създават сериозни опасности пред двамата вратари.

Все пак в края на полувремето червените се активизираха и успяха да обърнат резултата в своя полза. В 44-тата минута Симеон Чатов центрира прострелно към Никола Борисов, който с глава прониза мрежата за 1:1, а малко по-късно Виктор Василев бе фаулиран в наказателното поле и Йоан Борносузов реализира отсъдената дузпа за 2:1 за ЦСКА.

През втората част играта доста се изнерви, а двата тима пропуснаха по няколко изгодни положения. Борносузов – на два пъти, Юлиан Илиев и Марк-Емилио Папазов можеха да отбележат трето попадение за армейците, но все пак в крайна сметка ЦСКА се поздрави с крайния успех.

С тези 3 точки тимът на Владимир Манчев се изкачи на 9-то място в класирането, а следващият двубой на тима ни е на 30 октомври (сряда) от 16:00 ч. като домакин на Ботев II (Пловдив).

Стартов състав:
12. Марин Орлинов (к), 5. Росен Маринов, 13. Никола Борисов, 4. Симеон Чатов, 8. Юлиан Илиев, 11. Виктор Василев, 15. Мартин Сотиров (69′ Теодор Апостолов), 20. Иван Тасев, 7. Марк-Емилио Папазов (90′+1′ 23. Илиан Антонов), 9. Йоан Борносузов (86′ 24. Павел Жабов), 10. Радослав Живков
Резерви:
25. Боян Загорски, 21. Александър Бучков, 17. Теодор Апостолов, 23. Илиан Антонов, 24. Павел Жабов
Старши треньор: Владимир Манчев

ВТОРА ЛИГА - 13 КРЪГ:

18 октомври 2024 г., петък, 14:15 часа
Монтана - Пирин (Благоевград) 1:1
1:0 Димитър Буров (19), 1:1 Александър Дюлгеров (90+3)

18 октомври 2024 г., петък, 16:00 часа
Янтра (Габрово) - Лудогорец II 2:0
1:0 Мартин Тошев (34), 2:0 Айвън Ангелов (43)

Миньор (Перник) - Несебър 0:0

19 октомври 2024 г., събота, 16:00 часа
Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен) 2:0
1:0 Ирфан Садик (48), 2:0 Аксел Таонса (62)

Локомотив (Горна Оряховица) - Ловеч 0:0

ЦСКА 1948 II - Дунав (Русе) 1:2

0:1 Денислав Минчев (48), 1:1 Марто Бойчев (56), 1:2 Джан Хасан (83)

19 октомври 2024 г., събота, 17:30 часа
Етър (Велико Търново) - Спортист (Своге) 1:1
0:1 Алпай Рамадан (14), 1:1 Ибрахим Кейта (90+2)

20 октомври 2024 г., неделя, 16:00 часа
Струмска слава (Радомир) - ЦСКА II  1:2
1:0 Борислав Николов (12), 1:1 Никола Борисов (44), 1:2 Йоан Борносузов (45-дузпа)

Ботев II (Пловдив) - Фратрия (Бенковски, обл.Варна)  2:2
1:0 Едгар Пилоян (39), 2:0 Едгар Пилоян (44), 2:1 Денислав Ангелов (56), 2:2 Андрий Лисак (84)

Марек (Дупница) - Добруджа (Добрич) 0:2
0:1 Румен Руменов (62-дузпа), 0:2 Антон Иванов (79)