ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда и Черно море завършиха 2:2 в много интересен мач от 29-ия кръг на Еfbet Лига, състоял се на "Арена Арда". След равенството тимът от Кърджали остава на осмото място с 41 точки, докато "моряците" събраха 50, което им отреждат петата позиция. Така отборът на Илиан Илиев си гарантираха място в Топ 6 за плейофите.

По-рано през деня Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 също изиграха зрелищен мач и завършиха 3:3, след което и зрителите в Кърджали видяха голово шоу.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

"Моряците" поведоха в резултата в 35-ата минута. Мишаел Алвес вкара с левия крак след подаване на Александър Василев. Шест минути след началото на второто полувреме Радослав Цонев изведе Ел Мами Тетах сам срещу вратаря Иван Дюлгеров и крилото изравни - 1:1.

Футболистите на Александър Тунчев стигна до пълен обрат само пет минути след това. В 56-ата Абубакар Тунгара и Ласана Ндиайе разиграха добре пред наказателното поле и вторият пусна топката към Тетах, който с удар по земя вкара втория си гол в мача - 2:1.

В 81-ата минута домакините останаха с десет души на терена след грубо нарушение на Умар Сако срещу Едгар Пачеко. Съдията Станимир Тренчев изгони бранителя на Арда с директен червен картон.

Възпитаниците на Илиан Илиев стигнаха до изравнително попадение в първата минута от добавеното време. Резервата Матеус Машадо вкара за 2:2, след като получи пас от Александър Василев и с удар с левия крак преодоля Анатолий Господинов.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

АРДА - ЧЕРНО МОРЕ 2:2
0:1 Мишаел Алвес (35), 1:1 Ел Мами Тетах (51), 2:1 Ел Мами Тетах (56), 2:2 Матеус Машадо (90+1)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
5 - Страхотен шанс за Иван Коконов. Капитанът на Арда получи топката на границата на наказателното поле и стреля силно, но в аут.
13 - Първи точен удар в мача! Ел Мами Тетах подаде на Ласана Ндиайе, който стреля, Иван Дюлгеров се справи.
35  ГОЛ! Черно море поведе с попадение на Мишаел Алвес. Гостите откриват с първия си точен удар в мача. След центриране на Александър Василев отляво, Умар Сако не успя да изчисти добре и прати топката в Мишаел, който с удар с дения крак наказа Анатолий Господинов.
45 - Добавеното време е 4 минути.
45+3  Страхотна възможност за Арда. След грешка в отбраната на гостите, топката се озова в Станислав Иванов, който технично продоля Иван Дюлгеров, но непосредствено преди да отправи удар Росен Стефанов успя да изчисти топката.
45+7 - Край на първото полувреме.

-----------
46 - Начало на второто полувреме.
51  ГОЛ! Ел Мами Тетах изравни - 1:1, след като беше изведен от дълбочина по десния фланг, нахлу на скорост в наказателното поле на Черно море и с удар по диагонала се разписа. При гола останаха съмнения за засада, но след преглед на ситуацията с ВАР стана ясно, че футболистът на Арда е в бил в редовна позиция.
56
 ГОЛ! Обрат в срещата в Кърджали, Арда поведе с 2:1. Абубакар  Тунгара и Ласана Ндиайе разиграха бързо топката пред наказателното поле на варненци, вторият подаде към включилия се отдясно Ел Мами Тетах, който бе оставен непокрит и вкара за втори път.
81  ЧЕРВЕН КАРТОН за Умар Сако за груб фаул срещу Едгар Пачеко.
90+1  ГОЛ! "Моряците" изравниха - 2:2. Резервата Матеус Машадо вкара, след като получи пас от Александър Василев и с удар с левия крак успя да преодолее Господинов.
90+8  ГРЕДА! Исмаил Иса пробва мерника си, за късмет на домакините топката среща левия страничен стълб. След това Машадо падна на земята след съприкосновение с вратаря на Арда, съдията Станимир Тренчев остана безмълвен.
90+8 - Край на мача - 2:2.

Арда
АРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако , 6. Пламен Крачунов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 26. Ел Мами Тетах  (69  10.Светослав Ковачев ), 17. Иван Коконов (к), 18. Ласана Ндиайе (74  9.Преслав Боруков), 7. Абубакар Тунгара (75  77.Илия Юруков), 99. Станислав Иванов (84  27. Керимджан Игнатов)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 27. Керимджан Игнатов, 77. Илия Юруков, 81. Атанас Зехиров, 97. Жосе Жуниор
Треньор: Александър Тунчев

Черно море
ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 28. Влатко Дробаров , 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев , 27. Даниел Димов (к) , 77. Стефан Велев, 33. Мишаел Алвес  (70  35.Арлинд Дакай), 11. Алекс Фернандес (77  10.Велислав Василев), 8. Мазир Сула (71 7. Матеус Машадо ), 9. Атанас Илиев (71  23.Едгар Пачеко)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 23. Едгар Пачеко, 7. Матеус Машадо, 39. Николай Златев, 29. Берк Бейхан, 86. Исмаил Иса
Треньор: Илиан Илиев

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Станимир Тренчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР