ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски отвя с убедителното 4:0 Витоша (Бистрица) в последната си контрола в паузата на първенството. Футболистите на Станимир Стоилов нямаха затруднения срещу тима от Втора лига и дори пропуснаха да запишат още по-изразителен успех.

В добавеното време на първото полувреме Рикардиньо откри от дузпа, а в 66-ата Уелтън отбеляза за 2:0. До края Слави Паскалев си вкара автогол, а точен бе и Ивелин Попов.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

"Сините" победиха с 2:0 Ботев (Враца), а вчера паднаха с 1:2 от Марица (Пловдив) в приятелските си срещи, които предхождат столичното дерби с Локомотив (Сф) от шампионата - в събота от 20:00 часа на "Герена".

Първо в БЛИЦ: Мъри Стоилов на крачка от най-шокиращото решение!

Станимир Стоилов избра титуляр на вратата днес да бъде Николай Михайлов, който бе с капитанската лента. Бразилецът Рикардиньо поведе атаката, подпомаган от Ивелин Попов и сънародниците си Уелтън и Роналдо. 40-годишният Деян Христов пък водеше атаката на Витоша.

Възпитаниците на Мъри започнаха по-активно. Първото добро положение се откри в десетата минута, когато Роналдо уцели лявата греда. В 25-ата минута "сините" изпуснаха нов шанс. След рикошет топката попадна в Рикардиньо, който преодоля Слави Паскалев и стреля, но право в десния страничен стълб на вратата на Витоша, пазена от Калоян Петков.

Малко след това на два пъти с попадение се размина Уелтън. В 35-ата минута отново той атакува, отправи удар към горния десен ъгъл, който Калоян Петков успя да отрази. В 37-ата минута вратарят на гостите спаси изстрел и на Рикардиньо.

В края на първото полувреме Ивелин Попов отправи удар, топката срещна ръката на футболист на Витоша и последва дузпа за Левски. Рикардиньо изпълни точно с изстрел в средата на вратата и "сините" поведоха с 1:0.

В началото на второто полувреме Роналдо направи голям пропуск, след като от изгодна позиция стреля право в тялото на вратаря на Витоша.

В 54-ата минута Ивелин Попов пробва мерника си, противник блокира, а при добавката Рикардиньо стреля високо над вратата.

Левски удвои в средата на втората част. В 66-ата минута Уелтън изскочи зад отбраната на "тигрите" от Бистрица, преодоля технично вратаря Петков, прехвърляйки го и с глава се разписа за 2:0.

В 73-ата минута Роналдо центрира остро, а Слави Паскалев прати топката в собствената си врата - 3:0. Само три минути по-късно "сините" направиха 4:0. Рикардиньо се пребори с бранител на Витоша и опита удар, но вратарят спаси. При добавката Ивелин Попов довкара.

Веднага след това почти целият състав на Левски бе заменен и на терена влязоха осем момчета от "синята" академия, които имаха шанс за изява до края. Нов гол не падна и контролата приключи 4:0.

ЛЕВСКИ - ВИТОША (Бистрица) 4:0
1:0 Рикардиньо (45+1), 2:0 Уелтън (66), 3:0 Слави Паскалев (73-автогол), 4:0 Ивелин Попов (76)

Левски София (Bul)
ЛЕВСКИ: 13.Николай Михайлов (к) (46  99.Иван Андонов), 5.Келиан Ван Дер Каап, 33.Хосе Кордоба, 22.Патрик-Габриел Галчев (70  31.Дейвид Михалев), 6.Цунами, 20.Асен Чандъров, 8.Андриан Краев, 10.Ивелин Попов , 17.Уелтън , 18.Роналдо, 9.Рикардиньо
Резерви: 99.Иван Андонов, 31.Дейвид Михалев, 71.Антоан Стоянов, 16.Преслав Бачев, 24.Борислав Рупанов, 34.Александър Божилов, 21.Марио Дадаков, 3.Димитър Щерев, 4.Георги Коричков, 19.Димитър Андонов, 41.Мартин Тодорски, 7.Антон Иванов, 14.Калоян Петков, 42.Никола Бандев, 11.Калоян Стрински, 13.Кристиян Красимиров
Треньор: Станимир Стоилов

ВИТОША (Бистрица): 25.Калоян Петков, 22.Красимир Панчев, 27.Слави Паскалев , 88.Давид Ганчев, 10.Георги Амзин, 77.Цветомир Вачев, 18. Станислав Петров, 94. Кирил Янакиев, 11. Стивън Славков, 24. Кристиян Димитров, 41.Деян Христов
Резерви: 1. Борис Груев, 6. Теодор Димитров, 14. Милорад Игнатов, 16. Мартин Фотиров, 20. Любомир Сарафски, 17. Ростислав Захариев, 19. Деян Иванов, 21. Александър Стоилов, 96. Александър Сергиев, 4. Иво Харизанов, 7. Кристиян Кочилов
Треньор: Николай Христозов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР