България и Северна Македония завършиха при 1:1 на "Хювефарма Арена" в Разград пред около 6 хиляди зрители в двубой от първия кръг на Лигата на нациите.

Нашите опитаха да застрашат вратата на съперника още във втората минута, но ударът на Тодор Неделев бе блокиран. Македонците отвърнаха с няколко контраатаки, при една от които Дарко Чурлинов стреля опасно, но изстрелът му бе отбит в корнер от Андреа Христов.

България откри резултата в 13-ата минута, в която Кирил Десподов получи пас от Тодор Неделев и прехвърли вратаря на Северна Македония за 1:0.

Минути по-късно македонците поискаха дузпа за игра с ръка на Филип Кръстев, но реферът подмина претенциите им.

Десет минути след гола на България гостите пропуснаха най-добрата си възможност в двубоя, но силният удар на Енис Барди срещна главата на Николай Михайлов от 7-8 метра и го просна на тревата. Малко след това вратарят на нашите спаси силен удар на Стефан Ашковски.

В следващите минути последваха още няколко опасни атаки за Северна Македония, но българската защита се справи. До края на полувремето съперникът владееше повече топката, но не застрашиха вратата на Михайлов.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Втората част започна по-добре за гостите от Северна Македония, които пропуснаха едно добро положение, но при следващото откриха резултата. Милан Ристовски се озова в добра позиция и въпреки съмненията за засада, изравни резултата (1:1)

Десет минути след изравнителния гол македонците имаха добра възможност да изравнят, но Михайлов спаси удара на Езджан Алиоски. До края на мача играта се накъса заради няколкото смени в двата отбора, а умората повлия сериозно на 22-ата на терена.

В последната минута от редовното време реферът не видя задържане за фланелката на Кирил Десподов, от което можеше да произлезе добра възможност за нашите.

В продължението съдията Жереми Пиняр отново нажежи страстите и първо отсъди дузпа за България за игра с ръка на македонски бранител, а след това я отмени след ВАР.

НАШАТА ГРУПА В ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ

БЪЛГАРИЯ - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 1:1
1:0 Кирил Десподов (13'), 1:1 Милан Ристовски (49')

По-важното от срещата по минути:

0' Около 100 фенове от Северна Македония на стадиона в Разград.
0' Президентът на БФС Борислав Михайлов и техническият директор на футболната ни централа Георги Иванов са на трибуните.
1' Начало на срещата в Разград. Възгласи "Българи, юнаци!" от около шестте хиляди родни фенове.
2' Първи опит на България! Тодор Неделев отне топката пред наказателното поле на съперника и стреля, но ударът му е блокиран.
4' Шанс за Северна Македония! Трайковски опита да изведе Елиф Елмас, който обаче бе блокиран от българската отбрана.
6'  Още една възможност за съперника! Дарко Чурлинов шутира, но топката се отби в Андреа Христов и излиза в корнер.
8' Много опасно центриране в наказателното поле на България! Милан Ристовски опита да играе с глава, но е бил в положение на засада.
13'  ГООООООЛ за България! Кирил Десподов изведе нашите напред след прехвърлящ удар след двойно подаване с Тодор Неделев.
15' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Няколко играчи погледнаха към съдията с желание да отсъди дузпа за игра с ръка на Филип Кръстев, но реферът подмина ситуацията.
17' Хубава комбинация на нашите, която обаче не завърши с удар.
22' МНОГО ОПАСНА АТАКА за Северна Македония! Мощен удар на Енис Барди намери лицето на Николай Михайлов и го свали на земята. Медицински екип влиза на терена, за да му помогне.
25' Българският страж продължава играта.
26'  СИЛЕН УДАР на Стефан Ашковски към вратата на България, но Михайлов улови.
29' Центриране на Десподов в наказателното поле на Северна Македония, отбраната на съперника чисти.
31' Хубава атака на македонците по лявото крило! Няколко подавания завършиха с центриране по земя, но топката е изчистена.
33' Поредно центриране към нашата врата, но отбраната ни се справи.
35' Кирил Десподов опита да се измъкне по лявото крило, беше бутнат от македонски бранител, но съдията не видя добре положението и даде знак играта да продължи.
39 Петко Христов спря Елиф Елмас на дъгата на наказателното поле. Френският съдия Жереми Пиняр подмина ситуацията.
41' Центриране от корнер на далечната греда на Михайлов, Елиф Елмас беше оставен непокрит, но не уцели добре топката.
43' Още една атака на гостите! Чурлинов опита прехвърлящ пас, но Петко Христов се справи.
45'  Първи жълт картон в мача. Получава го Георги Миланов за удар в лицето на Езджан Алиоски.
45+2' Поредна опасност пред нашата врата, но Ивайло Чочев се намеси решително и отне топката на границата на наказателното поле.
45+3' Още едно центриране, но Антон Недялков чисти.
45+3' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
46'  Смяна за България! Излиза Атанас Илиев, влиза Георги Минчев.
48'  КОВАРЕН УДАР към Николай Михайлов, но българският вратар се справи.
49'  ГОЛ за Северна Македония! Милан Ристовски изравни резултата, след като се възползва от лошо изчистване на топката от страна на Ивайло Чочев. Останаха съмнения за засада, но след преглед на положението с ВАР, реферът призна попадението.
59'  ПОРЕДЕН СИЛЕН ИЗСТРЕЛ към вратата на Николай Михайлов, но вратарят ни спаси удара на Езджан Алиоски.
59'  Още една промяна в нашия отбор! Излиза Филип Кръстев, на терена се появява Георги Костадинов.
64' Нарушение срещу Георги Миланов по лявото крило. Последва центриране на Неделев към резервата Георги Минчев, но той се оказа в засада.
71'  Трета смяна за Ясен Петров! Илиян Стефанов дебютира в националния отбор, Тодор Неделев напуска.
82' Мощна подкрепа от трибуните за българския национален отбор! Чуват се възгласи - Сърце, душа и за България!
87'  Четвърта смяна за България! Напуска Георги Миланов, в игра Мартин Миончев.
90' ГРЕШКА НА СЪДИЯТА! Кирил Десподов бе задържан пред наказателното поле, но реферът за пореден път не отсъди нарушение.
90+3'  ДУЗПА за България след игра с ръка на македонски защитник.
90+4  ДУЗПАТА Е ОТМЕНЕНА след преглед на ситуацията с ВАР.
90+5' Край на мача!

Bulgarian Football Union - HomeБЪЛГАРИЯ: 13. Николай Михайлов (К) - 2. Иван Турицов, 3. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 14. Антон Недялков - 17. Георги Миланов  (87  19. Мартин Минчев ), 6. Филип Кръстев (59 7. Георги Костадинов) , 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев (71 22. Илиян Стефанов)  - 11. Кирил Десподов , 9. Атанас Илиев (46  10. Георги Минчев)
Резерви: 1. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Виктов Попов, 12. Едисон Йорданов, 16. Кристиян Малинов, , 20. Андриан Краев, 21. Доминик Янков
Селекционер: Ясен Петров

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ: 1. Столе Димитриевски - 11. Дарко Чурлинов (46 17. Давид Бабунски) , 6. Висар Муслиу, 14. Дарко Велковски (88  4. Кире Ристевски), 8. Езджан Алиоски - 7. Елиф Елмас , 10. Енис Барди, 20. Стефан Спировски (72  16. Бобан Николов), 3. Стефан Ашковски  - 9. Александър Трайковски (46  23. Боян Миовски) , 19. Милан Ристовски  (72  18. Дориан Бабунски)
Резерви: 12. Деян Илиев, 22. Дамян Шишковски, 2. Тодор Тодоровски, , 5. Гьоко Зайков, 13. Боян Димовски, 15. Никола Серафимов, 21. Енис Фазладжич,
Селекционер: Благоя Милевски

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Жереми Пиняр (Франция)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия